Banskobystrická spoločnosť Motor-Car už osem rokov organizuje podujatia pre dámy, na ktorých sa prezentuje móda, luxusné vozidlá, kulinárske špeciality, hudba…

Počas uplynulých rokov bolo toto podujatie určené len zákazníčkam spoločnosti a ich priateľkám. Tohto roku to bude iné. Mercedes-Benz Fashion Night 2018 si budú môcť vychutnať Banskobystričania priamo na Námestí SNP. Veľkolepá noc módy, luxusných áut a dobrej hudby bude voľne prístupná všetkým. Uskutoční sa v stredu 13. júna od 20.00 h v priestoroch pred banskobystrickou Radnicou.

Viac nám o podujatí povedala konateľka spoločnosti Motor-Car Banská Bystrica Katarína Filipová.

Prečo ste sa rozhodli otvoriť noc módy verejnosti?

Každý rok sme toto podujatie organizovali v priestoroch našej spoločnosti Motor-Car v Banskej Bystrici, ale tento rok by sme chceli priblížiť atmosféru veľkých podujatí aj Banskobystričanom, aby si tento večer mohli užiť spoločne s nami. A týmto by som chcela pozvať všetkých priaznivcov luxusnej módy, áut a hudobných zážitkov, nech si prídu vychutnať túto výnimočnú show spoločne s nami!

Ktorí slovenskí návrhári a návrhárky predstavia svoju tvorbu na móle?

Sme radi, že sa nám podarilo do Banskej Bystrice pozvať slovenskú módnu špičku, ako je Jana Pištejová, Jana Jurčenko, Michaela Ľuptáková, Viera Futáková, Ema Klein, Zuzana Háková, Izabela Komjati, Petra Kovacs. Špecialitou na záver bude prehliadka kolekcie pánskych plaviek z dielne Miroslava Jablonského, exkluzívne vytvorená pre toto podujatie.

A ktoré známe modelky prídu do Banskej Bystrice?

Bude ich viac, spomeniem napríklad Máriu Zelinovú, Jasminu Alagič, Mirku Luberdovú…

Povedzte nám niečo bližšie o programe večera. Na čo všetko sa môžu návštevníci podujatia tešiť?

Mercedes-Benz Fashion Night 2018 sa uskutoční v stredu 13. júna o 20. hodine v priestoroch pred radnicou na banskobystrickom námestí. Hostí uvíta a celý večer bude moderovať Jakub Prachař. Po uvítaní nasleduje módna prehliadka, na ktorej predvedú svoje modely už spomenutí módni návrhári. Vyvrcholením Fashion Night bude koncert americkej speváckej hviezdy Lillie Nicole McCloud, účastníčky americkej speváckej súťaže X-FACTOR.

Výnimočnosťou podujatia je dobrovoľná verejná zbierka, ktorá bude prebiehať počas celého večera. Všetci návštevníci budú môcť prispieť dobrovoľnou sumou a výťažok zo zbierky bude použitý na zakúpenie polohovacích kresiel pri podávaní chemoterapie pre pacientov onkologického oddelenia banskobystrickej Rooseveltovej nemocnice.

Zorganizovať podujatie ako je Mercedes-Benz Fashion Night 2018 nie je jednoduché. S kým ste spolupracovali pri jeho príprave?

Spoluorganizátorom podujatia je Mesto Banská Bystrica a primátor mesta Ján Nosko, za čo by sme sa radi poďakovali. Ďalej patrí veľká vďaka aj partnerom podujatia Mercedes-Benz finančné služby a Klinike YES VISAGE v Bratislave.

Máte alternatívu v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie presunie do priestorov Radnice.