Víťazka vlaňajšieho 10. ročníka Česko Slovensko má talent Nikka Kusendová, predstavuje svoj debutový singel Ľudia, sviežu skladbu pretkanú úvahami o ľudskom správaní.

Talentovaná speváčka, ktorá študuje v 1. ročníku hudobno-dramatického odboru (muzikál) na banskobystrickom Konzervatóriu J. L. Bellu, ohúrila divákov vlaňajšieho 10. ročníka Talentu gitarou a spevom.

O tom, že sa Nikke po známej šou darí, svedčí skladba Ľudia, ktorá je úvodnou ochutnávkou jej tvorby. Idea prvotiny vzišla zo zmeny uhla pohľadu a namiesto vnímania správania ľudí skrz seba, nahliada interpretka na životné situácie z pohľadu vznešeného motýľa.

„Inšpiráciou piesne sme boli my, ľudia, naše správanie, konanie. Až z toho vzišla myšlienka, ako nás vidí napríklad taký motýľ. Či sa na nás dobre pozerá, či je to z pohľadu nežného a čistého pozorovateľa motýľa správne a či si to sami uvedomujeme,“ metaforicky uvažuje Nikka Kusendová o dôsledkoch nášho správania.

Novinka prináša pohľad na náš svet z nadhľadu niekoho iného a pestrá hudobná paleta zvukov dodáva piesni pozitívnu atmosféru. Nahrávanie spevov prebiehalo v Štúdiu Pod povrchom a o produkciu sa postaral Andrej Hruška v Štúdiu theOvocnicek.

„Nahrávalo sa úžasne, všetko som si to veľmi užila v uvoľnenej priateľskej atmosfére. Mám úžasný tím, ktorý by som priala každému,“ s úsmevom opisuje speváčka spoluprácu s profesionálnymi umelcami.

Uvoľnená nálada piesne sa nesie aj vizuálom, ktorý získal svoje zobrazenie pod taktovkou Dominika Janovského. Skĺbenie prírodného prostredia s ruchom mesta dodáva videoklipu harmonický balans, ktorý prechádza aj celým textom.

„Exteriér sme nahrávali pri vodnej nádrži v Kuchyni spolu s neočakávaným snehom. Deň predtým nebol ani náznak po snehu a ráno sme sa ocitli ako v rozprávke. K tomu patrilo aj moje chodenie v opätkoch, ktoré za daných okolností bolo veľmi zaujímavé,“ so smiechom prezrádza Nikka nečakané situácie a ďalej pokračuje o nakrúcaní v Bratislave: „Náročnejšie bolo natáčanie v električke, keď sme sa museli voziť vyše hodiny, kým sme nakrútili potrebné zábery. Raz mal s nami problém jeden pán, teda asi skôr my s ním, ktorý sa tam zrejme chodil zohrievať pravidelne, prípadne bolo zas v električke priveľa ľudí, no neskutočné úsmevné zážitky, ale aj veľa krásnych momentov.“

Nikka Kusendová – Ľudia:

Plány do budúcna má speváčka veľké a neplánuje tvoriť jednotvárne. Teší sa na nové hudobné obzory, ktoré sa jej otvárajú a z talentovaného dievčaťa s gitarou sa stáva speváčka s veľmi priaznivou hudobnou kariérou.