Horúci júnový mesiac prinesie už túto sobotu v poradí 7. ročník Lučatínskej 11-tky. Príďte si otestovať svoje bežecké schopnosti a spríjemniť si tak víkendové popoludnie.

Miesto konania bude už spomínaná obec, konkrétnejšie ihrisko TJ Mladosť Lučatín. Podujatie sa bude konať pod vedením Občianskeho združenia “zdravie v pohybe” v spolupráci s obcou Lučatín. Dĺžka trate dosahuje pri vytrvalostnom behu 10,5 kilometra. Pre štafetové dvojice bude dĺžka dráhy 2 x 5,25 kilometra, a pri najmenších je dĺžka trate v závislosti od veku. Povrch dráhy bude asfaltový. Podujatie by malo odštartovať o 9.25 hod behom “chrústov”. O 10.00 hod už prebehne štart hlavnej kategórie súbežne so štafetou.

Pretek sa delí na dve hlavné zložky. Prvou je už spomínaný beh na 10,5 kilometra, a druhou je štafetový beh. Rozdelenie pri vytrvalostnom behu bude klasické, na mužov a ženy, kde pri každom pohlaví je vyhradených päť podkategórií v závislosti od veku. Pri štafetách je mužská, ženská a zmiešaná kategória bez rozdielu veku.

Súčasťou preteku budú aj detské kategórie. Beh “chrústov” bude vo veku 0-3 rokov s dĺžkou trate 50 metrov. Beh predškolákov je určený ročníkom 2014-2015 na vzdialenosť 300 metrov. Treťou kategóriou bude beh žiakov na 1000 metrov, kde sa pobijú o prvé miesto žiaci vo veku 6 až 13 rokov. Poslednou kategóriou je beh dorastu, ktorý bude taktiež na 1000 metrov pre deti vo veku 14-15 rokov.

Cena štartovného záleží od spôsobu platby. Prevodom je cena na 11 kilometrovú trať 10 eur, na štafetu 12 eur, a pre detské kategórie na 1000 metrov 5 eur. Behy do 6 rokov sú zdarma. Ak sa prihlásite na mieste, cena štartovného sa zvýši o polovicu. Preto na 11 kilometrov dlhú trať je suma 20 eur, na štafetu zase 24 eur a pre detské kategórie na 1000 metrov 7 eur.

Štartovné zahŕňa pamätné štartovacie číslo s logom podujatia, pamätnú medailu, občerstvenie v cieli a “Lučatínsky obed” po dobehnutí. Zároveň bude každý účastník zaradený do žrebovania o hodnotné ceny. Pitný režim bude na podujatí zabezpečený.

Viac informácií nájdete na stránke podujatia.