Už počas najbližšej soboty odštartuje o 9.30 hod obľúbené bežecké podujatie pod názvom Lučatínska 11-tka.

Aj šiesty ročník podujatia začne tradične v doobedňajších hodinách Behom Chrústov, ktorý je určený tým najmenším pretekárom. Päť minút od štartu tohto behu bude v čase okolo 9.35 hod, zahájený aj Beh žiakov.

O 10-tej hodine je naplánovaný štart hlavnej kategórie spolu so štafetovým behom dvojíc, ktoré zabehnú trasu dlhú 2 x 5,25 kilometrov. Hlavný beh na trase Lučatín – Slovenská Ľupča a späť predstavuje dĺžku trasy 10,5 kilometra. V rámci tohto behu sa bude súťažiť v hlavnej mužskej a ženskej kategórie podľa veku. Osobitnú podkategóriu vytvoria vysokoškolskí študenti bez rozdielu veku. Štart a cieľ je na futbalovom ihrisku TJ Mladosť Lučatín.

Vyhlásenie výsledkov ako aj samotné dekorovanie víťazov by malo prebehnúť približne o 13-tej hodine. Oficiálne výsledky budú dostupné aj online, a to prostredníctvom oficiálnej stránky Lučatínskej 11-tky.

O obľúbenosti tohto bežeckého podujatia svedčí čoraz väčší záujem účastníkov o možnosť zúčastniť sa niektorej zo súťažných disciplín. Vlaňajší jubilejný piaty ročník Lučatínskej 11-tky zabehlo rekordných takmer 700 pretekárov, pričom štvrtého ročníka sa zúčastnilo „len“ 450 bežcov. Atmosféru jubilejného ročníka si môžete pripomenúť v našom staršom článku v podobe videa či fotografií.

Organizátormi Lučatínskej 11-tky sú Občianske združenie „zdravie v pohybe“ v spolupráci s Obcou Lučatín, MŠVVaŠ, Marathon BB, Trian ŠK UMB Banská Bystrica a iTrener.sk.