Longital je starý názov kopca nad Dunajom na okraji Bratislavy, ktorý si privlastnilo zoskupenie okolo gitaristu Daniela Salontaya a speváčky, basgitaristky Shiny. Ich koncert sa uskutoční v Záhrade 13. novembra o 19. hod.

longitalIch príbeh sa píše od roku 2000, keď si matematik a grafická dizajnérka s láskou k hudbe navzájom padli do oka a následne zvolili hudbu ako svoju spoločnú životnú cestu. Z bláznivého rozhodnutia bez kompromisov sa podaril malý zázrak a dnes sú Longital stálicou slovenskej nezávislej scény. S originálnou hudbou a textami v slovenčine precestovali 12 krajín Európy, USA, Kanadu, či Ukrajinu. Ich domáce hudobné vydavateľstvo Slnko Records, ktoré vzniklo aby mali hudbu vo svojich rukách, má dnes 17 iterpretov, 60 titulov a patrí medzi najrenomovanejšie labely na Slovensku.

Aktuálny koncert predstaví Longital ako trio, na scéne sa po rokoch objaví bubeník Marián Slávka. V roku 2002 ešte ako teenager nahral s Danom a Shinou pod názvom Dlhé Diely album TU a o rok neskôr album Šina: In Virgo. Hral nielen na bubny, ale aj na klávesy, kombinácia nevídaná často a pre kapelu úplne zásadná. Potom sa na celú jednu dekádu vytratil z do prvej ligy slovpopu. Našťastie to prežil a ostal originál. Do okruhu sveta Longital sa vrátil minulý rok, keď začal spolupracovať s Katarziou a založil progresívne jazzové trio Talent Transport.

Vstupné : 5 € dospelí, 3 € študenti.