autobus brno-brezno nehodaV piatok 13. decembra došlo okolo 19-tej hodiny neďaleko Trenčína k nehode autobusu spájajúceho Brno a Brezno, s osobným automobilom. Linku využíva aj množstvo Banskobystričanov, v piatky zvlášť študentov.

Linkový autobus súkromnej prepravnej spoločnosti, ktorý z Brna vyrazil o 15.40 h, odišiel z Trenčína a smeroval do svojej ďalšej zastávky v Bánovciach nad Bebravou. Pred obcou Svinná mu však krátko po 19-tej hodine, v hmle, náhle do cesty vošiel osobný automobil, ktorého vodička bola po zrážke na mieste mŕtva, rovnako aj jej pes. V autobuse sa ľahšie zranili tri osoby, a to vrátane 42-ročného šoféra z Brezna. Cestujúci z autobusu najskôr čakali na náhradný spoj na mieste nehody, neskôr im v obci Svinná v tamojšej telocvični poskytli dočasné prístrešie a čaj.

autobus brno-brezno nehoda 2Nehodu redakcii BBonline.sk popísal jeden z cestujúcich: „Sedel som pri zadných dverách, čítal som knihu. Zrazu neskutočná rana a skončil som v uličke na chrbte, všade bola tma a cítil som že nejdeme po ceste. Potom, keď autobus zastal všetci vstali a snažili sa dostať von. Mali sme problém otvoriť zadné dvere. Odistil som poistku ale stále nešli otvoriť. Kopal som do nich a nič. Potom prišiel chlap a povedal, že nie sú dvere, ktoré sa nedajú otvoriť. Kopol tak, že dvere sa rozleteli a pár ľudí vyšlo von. Potom sa zase zavreli a ostatní sme išli prednými. Potom už prichádzali sanitky, hasiči. Chlap, čo vyvalil dvere, hneď utekal k tomu autu, ale že keď prišiel, tak už mu bolo jasné, že nespraví nič. Náš šofér čakal pri autobuse, vyzeral byť dosť v šoku a kríval na ľavú nohu. Pár ľudí čo si narazilo hlavu zobrali do nemocnice a ostatní sme po hodine státia na poli išli do základnej školy, dali nám čaj a nejaké občerstvenie a potom prišiel náhradný spoj.“