Premietania v Letnom kine na amfiteátri pokračujú aj v mesiaci august, a to každý utorok vždy o 21.00 hod.

Hneď 1. augusta je pre divákov pripravený úspešný hororový thriller Rozpoltený od režiséra M. Night Shyamalana, ktorý sa preslávil snímkami ako Znamenia, Šiesty zmysel či Vyvolený. Hlavným hrdinom jeho thrilleru je Kevin, ktorý v sebe ukrýva 23 rôznych osobností a očakáva ďalšiu, pre ktorú uniesol tri stredoškoláčky.

O týždeň neskôr, 8. augusta sa bude premietať slovenská novinka, ktorou je dráma Špina, ktorá vyvolala v spoločnosti diskusiu o znásilnení a jeho obetiach. Jednou z nich je aj hlavná postava, sedemnásťročná Lena, ktorú zneužije jej učiteľ.

Po premietaní je pre divákov pripravená aj krátka diskusia s predstaviteľkou hlavnej postavy, herečkou Dominikou Morávkovou – Zeleníkovou.

Odľahčenie v podobe Letného kina pre deti vás čaká 12. augusta. Na večerné premietanie animovaného filmu Spievaj sú srdečne pozvaní malí i veľkí diváci a diváčky, ktorých čaká príbeh o koale organizujúcej talentovú spevácku súťaž medzi zvieratkami. Vo filme odznie viac než 80 hitov z obdobia od 40. rokov až do súčasnosti.

Letnú vlnu humoru podrží aj slovenská komédia Cuky Luky Film s Petrou Polnišovou a Zuzanou Šebovou v hlavných úlohách. Výprava neuznanej vloggerky a úspešnej celebrity za láskou Vás čaká 15. augusta.

Štvrté augustové premietanie 22. augusta bude opäť venované Milošovi Formanovi. Letné kino na amfiteátri uvedie jedno z jeho najslávnejších diel Prelet nad kukučím hniezdom, ktoré sa odohráva v prostredí psychiatrickej liečebne Ameriky 70. rokov minulého storočia.

Všetky zahraničné filmy budú uvedené v pôvodnom znení s titulkami. Film Spievaj bude uvedený so slovenským dabingom. Vstupné na všetky je jednotné vo výške 4, respektíve zľavnené vo výške 3 eur.