Quantcast

Začiatkom apríla sa v sále bystrického kultúrneho centra Záhrada stretnú tri osobnosti, aby diskutovali o problémoch a aktuálnych trendoch v domácich a zahraničných médiách a novinárskej práci, ktorá za desiatky rokov prešla výraznou premenou.

PLAGAT - Lesk a bieda medii v Zahrade-page-001Uvedomujú si dnešné média nesmiernu zodpovednosť, ktorú nesú? Aké sú najväčšie mediálne prešľapy a naopak, kedy zohrali/zohrávajú médiá konštruktívnu a pozitívnu úlohu v spoločnosti? V akej miere ohrozuje mediálny smer bulvarizácia a rozmach konšpiračných náprotivkov? A aký postoj zaujali k povolebnej situácii?

Na tieto, ale aj ďalšie témy sa budú v pondelok 11. apríla o 19-tej hodine v bystrickej Záhrade rozprávať Branislav Ondrášik, bývalý novinár, momentálne PR manažér spoločnosti ESET pre Európu, Strednú Áziu a Afriku, Marie Stracenská – expertka na komunikáciu, bývalá redaktorka a treticu uzatvára reportér týždenníka .týždeň Andrej Bán. Diskusiu povedie Rado Sloboda.

Prednášku Lesk a bieda médií do Záhrady prináša Sokratov inštitút, unikátny vzdelávací program, ktorý realizuje CEEV Živica. Viac informácií o Sokratovom inštitúte môžete nájsť na jeho oficiálnej stránke. Podujatie vzniká v spolupráci s kníhkupectvom Artforum Banská Bystrica, ktorému záleží na kvalitnej literatúre, vzdelávaní a podnetných diskusiách, ktoré môžu meniť Slovensko na lepšiu krajinu.

Sokratov inštitút je ročný vzdelávací program pozostávajúci z desiatich workshopov a záverečného kolokvia s praktickým výstupom v podobe realizácie vlastného mikroprojektu. V rámci štúdia môžete získať zručnosti, nedoceniteľné kontakty a zároveň si rozšírite obzory nad hranice svojich bežných záujmov.