Pacienti Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie SZU Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici mali v nedeľu nečakanú slávnu návštevu. Legenda akčných filmov a seriálov Chuck Norris prišiel na návštevu tohto oddelenia.

Osemdesiattri ročný rodák z Oklahomy mal byť na Slovensku hosťom multižánrového festivalu v Žiline, ktorý však organizátori napokon z viacerých dôvodov presunuli na budúci rok. Norris ale svoju návštevu Slovenska nezrušil a navštívil už napríklad aj Vysoké Tatry. Jeho návšteva v meste pod Urpínom nebola vopred ohlásená.

O návšteve až v pondelok informovalo občianske združenie Svetielko nádeje, ktoré sa dlhodobo venuje pomoci onkologickým pacientom. Práve v ich spolupráci s organizátormi Orion festivalu sa návšteva uskutočnila.

„V tajnosti a naozaj úprimnej skromnosti prišiel spolu s manželkou aj so synom. Deťom na oddelení doniesli šiltovky, ktoré Chuck s radosťou podpisoval a so všetkými sa srdečne fotil. Bolo to stretnutie plné nadšenia, radosti, smiechu a objatí. A tak trošku aj neuveriteľné, však predsa je to legenda Chuck Norris,“ približuje Svetielko nádeje netradičnú návštevu, ktorá spestrila hospitalizáciu detským pacientom.