Fenomenálny český hudobník známy zo skupín Stromboli a Pražský výběr odohrá v týchto dňoch so svojím triom krátku sériu koncertov. Zastaví sa v Ružomberku, Banskej Bystrici a v Bratislave. Sľubuje, že repertoár bude viac ako zaujímavý.

Gitarový virtuóz a skladateľ Michal Pavlíček prichádza na Slovensko, aby predstavil svoje ostatné hudobné počiny. Privezie si so sebou trojicu špičkových českých muzikantov. Bubeníkom zoskupenia hrajúceho pod názvom Čombeband je ultra-technik Miloš Meier, ktorého v súčasnosti viacero odborníkov označuje za vôbec najlepšieho v Českej republike. Priaznivcom metalu môže byť známy ako člen čoraz populárnejšej formácie Dymytry.

Basgitaristom Čombebandu je Martin Ivan a trojicu hudobníkov sprevádzajúcich Pavlíčka dotvára klávesák Michal Nejtek. Absolvent kompozície na hudobnej akadémií je známy koncertnou i štúdiovou spoluprácou s Davidom Kollerom.

Skupina predstaví počas výnimočného miniturné pestrý repertoár. “Obsahuje skladby rýchle, tajomné, dynamické, odľahčené i provokatívne,” hovorí Pavlíček. Jeho doterajšia tvorba i pôsobenie v kultovom Pražskom výběre, strhujúcom Stromboli či komerčne úspešnom BSP sú predpokladom silného koncertného zážitku.

Rockové kapely i symfonická hudba

Michal Pavlíček má na konte spolupráce s mnohými poprednými osobnosťami českej a slovenskej hudobnej scény. Komponuje filmovú i divadelnú hudbu, pochváliť sa môže spoluprácou so zahraničnými filmovými a televíznymi producentmi. Ako jeden z mála z nášho regiónu dostal možnosť pracovať pre britskú verejnoprávnu BBC.

Je autorom jedného z najväčších hitov českej populárnej hudby 90-tych rokov. Ako člen skupiny BSP spolu s textárom Ivanom Hlasom napísal pesničku Země vzdálená. Spevákom v BSP je Kamil Střihavka.

Žánrová pestrosť, ktorou sa Michal Pavlíček vyznačuje, ho počas jeho tvorivého života posúva od rocku cez šansón až k baletnej hudbe. Syntézu všetkých jeho skúseností pretavuje ostatnú dekádu aj do koncertnej produkcie Čombebandu. Na Slovensku s ním vystupuje zriedkavo, je preto potešiteľné, že na prelome februára a marca zavíta až do troch slovenských miest.

Koncert v Banskej Bystrici sa uskutoční už v stredu 1. marca od 20-tej hodiny v Klube 77.