Názov Lazovnej ulice je historicky odvodený od funkcie jedného z domov, v ktorom kedysi bývali kúpele, teda lázne. A hoci tam už lázne nenájdete, do nádhernej budovy Štátnej vedeckej knižnice v dopoludňajších hodinách zavítať môžete. A v tých podvečerných zase do čarovnej kaviarne Poetika. Program na posledný marcový deň bude naozaj skvelý.

V Štátnej vedeckej knižnici si v piatok 31. marca od 8.00 do 9.30 h užijete besedu s Róbertom Beutelhauserom, autorom historických kníh pre deti a mládež o slovenských dejinách. Knihy zo série Naše hrôzyplné dejiny napísal veľmi vtipne, aby tak priblížil čitateľom od 11 rokov históriu oveľa hodnotnejšie, než nezáživné školské učebnice. Víťazstvá a prehry 1918 -1945, Zbohom monarchia, vitaj republika, Za všetko (ne)môže Štúr, Turci, Habsburgovci a iné pohromy, Od porážky k porážke a Barbarskí Slovania sú skutočne výnimočné diela, ktoré potešia aj dospelých.

V rovnaký deň, ale od 17.30 h, bude rušno aj oproti knižnici v kaviarni s neopakovateľnou atmosférou, v kaviarni Poetika. Podvečerná vernisáž fotografií Silvie Volkovej a Tomáša Vargu bude spojená s koncertom kapely Škridle a výborným občerstvením od Chef nomade Frantu Papiniaka. Umelci prevedú návštevníkov vernisáže svojou sériou fotografií tanca, na ktorých zachytávajú folklórny, súčasný, ale aj klasický tanec. Výstava ,,Variations sur la dance“, ktorá je súčasťou Dní Frankofónie, potrvá do 15. apríla.

Na prednášku s Róbertom Beutelhauserom je potrebná rezervácia kvôli obmedzenému počtu miest. Miesto si zarezervujte na telefónnom čísle: +421 48 4710755 alebo e-mailom: michaela.torokova@svkbb.eu.