Je tu ďalší zo série tematických kvízov o Banskej Bystrici a okolí z dielne redakcie BBonline.sk. Na aké skóre si trúfate tentokrát?

Zaujímavé kvízy o Banskej Bystrici pokračujú. Tentokrát sme si pripravili kvíz o lyžiarskych strediskách, ktoré majú Banskobystričania v obľube. Uplynulá zima niektorým strediskám priala, iným vôbec a napokon prišiel jej predčasný koniec. Avšak domácu lyžovačku aj tak mnohí preferujú. Snowboard, či lyže? To je dnes úplne jedno, ukážte nám, ako sa vyznáte v našich strediskách. Veľa šťastia!

Toto lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške medzi 805 až 929 metrov nad morom, necelých 10 km od Banskej Bystrice, sú tu aj bežecké trate a konali sa tu preteky v psích záprahoch. O aké stredisko ide?

Na Králikoch Vás privíta celkovo 2300 metrov upravovaných zjazdových tratí s ľahkou náročnosťou. Výhodou je 4-sedačková lanovka, ktorá vás pohodlne vyvezie an vrchol strediska. V stredisku sa každoročne koná viacero kultúrnych akcií a je tu aj možnosť večerného lyžovania.

Na BBonline.sk nájdete aj ďalšie zaujímavé kvízy…