V Šanghaji dnes o 20.00 h (14.00 h nášho – stredoeurópskeho času) odštartoval finálový večer celosvetovej súťaže krásy Miss World 2010. Za najkrajšiu ženu sveta bola zvolená Alexandria Mills z USA.

Medzi kráskami zo všetkých kutov sveta sa predstavila aj Slovenka exotického vzhľadu, Marína Georgievová. 18-ročná Banskobystričanka, ktorá má bulharské korene (mama je Slovenka a otca Bulhar), bola pred súťažným večerom označovaná za jednu z hlavných adeptiek na zisk korunky. Najväčšími konkurentkami jej mali byť hlavne dievčatá z Nórska, Brazílie, Portorika, USA, Ukrajiny a Indie. Slovo „Slovakia,“ ktoré by posunulo našu reprezentantku do ďalšej časti súťaže však nezaznelo šokujúco už ani pri vyhlasovaní semifinalistiek. Nakoniec bola za najkrajšiu ženu sveta zvolená Alexandria Mills z USA. Prvou vicemiss sa stala Emma Wareus z Botswany a titul druhej vicemiss získala Adriana Vasini z Venezuely.

Miss Slovensko 2010 Marína Georgievová však môže byť aj napriek tomu so svojim pobytom v Číne spokojná. Okrem získania nových priateľstiev a množstva zážitkov, krásna a usmievavá Slovenka v priebehu uplynulého týždňa výrazne zviditeľnila aj naše mesto a krajinu. Najskôr skončila na 2. mieste v Miss World Sport, kde si v behu, plávaní a skoku do diaľky zmerala sily s ostatnými súťažiacimi. O pár dní neskôr sa prebojovala do Top 20 v súťaži Miss World Top Model a nakoniec si pripísala veľký úspech v internetovom hlasovaní portálu globalbeauties.com, kde ju diváci zvolili za najkrajšiu Európanku súťaže. V neposlednom rade treba vyzdvihnúť vhodné, slušné a inteligentné vystupovanie, ktorým rovnako prispela k zvýšeniu kreditu našej krajiny v zahraničí.

Výzorové a osobnostné kvality Maríny Georgievovej z maličkej krajiny v strede Európy s názvom Slovensko tak porota neocenila. Aj napriek „neúspechu“ jej však gratulujeme a ĎAKUJEME za pekné reprezentovanie nášho mesta/krajiny.