Banskobystrická biatlonistka Anastasiya Kuzminová obsadila v sobotnom večernom špritne žien v nemeckom Oberhofe konečné dvanáste miesto.

il. foto: IBU/Rene Miko

V sobotný podvečer bol nemecký Oberhof krátko pred 18.00 h dejiskom pretekov šprintu žien na 7,5 km. Podujatie konajúce sa v rámci štvrtého kola pretekov Svetového pohára Medzinárodnej biatlonovej únie nakoniec vyhrala Nórka Ann Kristin Aafedt Flatlandová s časom 23 min. 29.5 sek. pred Nemkami Magdalenou Neunerovou a treťou Andreou Henkelovou. Slovenská olympijská medailistka Anastasiya Kuzminová skončila po štyroch nepresných výstreloch (z toho 3 na stojke) na dvanástom mieste, so stratou 1:25.8. Druhá Slovenka v poli, Jana Gereková obsadila 59. priečku.

Kuzminová si aj napriek nižšiemu umiestneniu drží priebežnú 9. priečku Svetového pohára, v rebríčku šprintérok klesla na 5. miesto. Svoje postavenie môže vylepšiť už zajtra v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km, ktoré sa v rovnakom dejisku začínajú o 18.15 h.

1. Ann Kristin Aafedt Flatlandová (Nor.) 23:29,5 min. (1+0 TO)

2. Magdalena Neunerová (Nem.) + 00:05,7 min. (1+1 TO)

3. Andrea Henkelová (Nem.) + 00:15,2 min. (0+1 TO)

12. Anastasiya Kuzminová (Slovensko) + 01:25.8 (1+3 TO)

59. Janka Gereková (Slovensko) + 03:22,5 (2+2 TO)