Slovenská biatlonistka žijúca v Banskej Bystrici Anastasiya Kuzminová dnes vo švédskomÖstersunde zaknihovala prvé výraznejšie umiestnenie. V pretekoch žien na 10 km skončila v prvej pätnástke.

Prvé kolo Svetového pohára v biatlone, ktorého dejiskom je švédsky Östersund, má za sebou tretí pretek. Z víťazstva sa v ňom tešila Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá zúročila získaný časový náskok z piatkového rýchlostného šprintu a rovnako tak výbornú streľbu bez jedinej chyby, čo jej s časom 31:57.1 prinieslo pohodlnú prvú pozíciu. Za sebou nechala s komfortným náskokom na druhom mieste Nemku Miriam Gössnerovej s troma trestnými okruhmi, vedúcu trojicu doplnila Švédka Helena Ekholmová.

Prvé výraznejšie umiestnenie v tejto sezóne sa podarilo vybojovať Nasti Kuzminovej, ktorá dobehla na slušnom 14. mieste so stratou 2 min. 46 sek. Slovenske ruského pôvodu sa tak len s jedným trestným okruhom podarilo prelomiť smolu z predchádzajúcich dvoch pretekov. Hneď v prvom vytrvalostnom preteku žien na 15 km totiž Kuzminová až 10-krát minula terč a obsadila 87. pozíciu. Následne v piatkovom šprinte na 7,5 km netrafila trikrát, a opäť jej tak neostalo lepšie ako 39. miesto, za ktoré získala prvé dva body do svetového rebríčka. Dnes ich však získala spolu 27, a celkový zisk 29 bodov ju v súčasnosti drží na 29. pozícii rebríčka Svetového pohára.

V preteku sa predstavila aj ďalšia Slovenka Janka Gereková, ktorá so šiestimi trestnými okruhmi a stratou takmer päť a pol minúty obsadila 36. miesto.

1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 31:57,1 min. (0 TO)

2. Miriam Gössnerová (Nem.) +1:25,3 min. (3 TO)

3. Helena Ekholmová (Švéd.) +1:41,5 min. (2 TO)

14. Anastasiya Kuzminová (Slovensko) +2:46,0 (1 TO)

36. Janka Gereková (Slovensko) +5:23,5 (6 TO)