Ďalší týždeň je za nami a s ním aj ďalšie zápasy z nižších súťaží. Prinášame Vám kompletný prehľad všetkých zápasov z regiónu.

DOXXbet liga – západ – 7. kolo

V nedeľňajšom dueli privítalo FK Pohronie v Dolnej Ždani atraktívneho súpera – bývalého prvoligistu z Nitry. Jednalo sa o súboj deviateho tímu tabuľky so siedmym. Pohronie posledné dva zápasy prehralo (V Senci 0:4, doma so Šaľou 0:1) a gól dalo naposledy pri tesnom víťazstve v augustovom 4. kole v Trnave. Naopak Nitra sa po zlom štarte otriasla a posledné dva zápasy zvládla na sto percent a bez inkasovaného gólu (doma so Šamorínom 4:0, v Novom Meste and Váhom 1:0), takže bola miernym favoritom. Dlho to vyzeralo na bezgólovú remízu, tieto domnienky ale zmaril v 86-tej minúte Filip Moravčík, ktorý sa postaral o tretiu výhru Nitry v rade a zároveň o tretiu prehru Pohronia po sebe, pričom gólové suchoty zverencov Štefana Zaťka trvajú už tri tretnutia. Lídrom je aj po 7. kole žilinské B-čko, ktoré si v súboji prvého s posledným tesne poradilo s Novým Mestom nad Váhom.

DOXXbet liga – východ – 7. kolo

Vo východnej časti druhej najvyššej futbalovej súťaže si výborne počína Zvolen. Ten hostil v sobotu v Ružinej košické B-čko. Favorita poslal v 9. minúte do vedenia Oliver Špilár, ale o pár sekúnd už bolo vyrovnané, o čo sa postaral Michal Horodník. V 23. minúte zahralo do kariet zvolenskej Lokomotíve vylúčenie brankára Ružinského. Následne premenil pokutový kop Michal Rakovan a oslabené Košice už nedokázali vzdorovať tak ako keď vyrovnávali stav v úvode stretnutia. Do polčasovej prestávky pridal ešte druhý presný zásah Špilár, v druhej 45-minútovke taktiež Rakovan. V 69-tej minúte prišlo ďalšie vylúčenie hostí, konkrétne Milana Dimuna, čo využil o dve minútky opäť Rakovan a zavŕšil hetrik. Debakel kola podčiarkol v záverečnej minúte riadneho hracieho času Matej Starší. Zvolen je na čele o skóre pred Michalovcami, ktoré nezaváhali v Trebišove. Prekvapením kola je úspech Moldavy nad Bodvou s vtedajším štvrtým tímom tabuľky – Popradom. Dolný Kubín naposledy dokázal uspieť s Trebišovom a teraz dokázal bodovať na plno na pôde košickej Lokomotívy. O rozhodujúci presný zásah sa postaral v závere prvého polčasu Michal Drengubiak, keď premenil jedenástku. Dolnokubínčania sa teda pomaly dostávajú zo spodných vôd, z predposledného miesta sa vyšvihli na siedme.

III. liga – 6. kolo

Po úvodných kolách tímy z banskobystrického regiónu okupovali posledné priečky v tabuľke. V poslednom čase sa im ale začína dariť. Predposledné Rakytovce po víťazstve v predohrávke 14. kola s Čadcou 2:1 a remíze 2:2 v Brusne tentoraz hostili Bytču. Gólmi Roberta Greška a Petra Záhradníka viedli v 32. minúte 2:0. O sedem minút ale znížil Ondřej Škorík, polčasový výsledok bol 2:1. Hneď v úvode druhého dejstva schladil domácich vyrovnávajúcim gólom Tomáš Šimček. V 64. minúte sa nechal vylúčiť Igor Kučavík a René Turčan využil početnú výhodu na rozhodnutie zápasu v prospech rakov v 72. minúte. Kremnička posledné dva zápasy vyhrala a chcel predĺžiť túto priaznivú šnúru. Cestovala do Brusna, kde urobil krátky proces s domácimi Lukáš Laksik. Presadil sa v 10., 20. a 49. minúte, a dokonal hetrik. V 67. Minúte pridal ešte jednu ranu pod pás Brusna-Ondreja a celkom sám zariadil tretiu výhru v rade pre zverencov Norberta Juračku. Kremnička sa dostala zo spodnej polovici tabuľky do tej vrchnej a rázom môže kľudne bojovať o prvé miesto, na ktoré stráca štyri body. Brusno teda po vysokej prehre ostáva aj naďalej na spodku tabuľky, pričom sa mu stále nepodarilo naplno bodovať. Nedarilo sa rezerve Pohronia podobne ako jeho A-tímu v druhej lige. S tou výnimkou, že A-tím prehral najtesnejším rozdielom a rezerva Pohronia inkasovala v Námestove až päťkrát. O jediný gól sa postaral Lukáš Garaj, keď vyrovnával v 23. minúte na 1:1, čo vyzeralo sľubne. Námestovo ale následne prevzalo opraty zápasu do svojich rúk. Ešte väčší debakel schytala Žarnovica v Novej Bani. Opačné „problémy“ má vedúci tím Makov, o ktorého dvojgólovom víťazstve nad Kalinovom musel rozhodovať v závere, v 79. a v 90. minúte, Emil Le Giang. V 9. minúte nepremenil pokutový kop Roman Pliešovský, no napokon Makov, aj zásluhou dvoch červených kariet, dotiahol zápas do víťazného konca.

IV. liga – juh – 6. kolo

Podlavicko-badínske Jupie je spolu s Divínom jediným tímom, ktorý ešte nedokázal zvíťaziť. Jupie však na rozdiel od Divínu bodoval až štyrikrát a Divín navyše v nedeľu schytal poriadnu nakladačku v Tisovci, a aj preto stále tápa na dne tabuľky. Jupie zaznamenalo druhú prehru po sebe, tentokrát v Poltári, ktorý sa dostal na vedúcu pozíciu. Výborne si ale počína rezerva Podbrezovej, ktorá ťahá sériu štyroch víťazstiev v rade. V nedeľu si poradila s Vinicou pomerom 4:1, pričom Kristián Dekrét v 90. minúte skompletizoval hetrik a jeden gól pridal aj Adam Petrík. Kováčová bodovala po druhýkrát v sezóne. Tri body si pripísala za výhru 4:2 s Hriňovou a dostala sa z predposledného miesta na desiate.

V. liga – skupina C – 6. kolo

V derby dvoch tímov, ktoré nezažívajú veľmi úspešný štart do sezóny, hostilo B-čko Jupie Slovenskú Ľupču. Góly padali v závere polčasov. O prvý sa postaral hosťujúci Matej Mesík v 44. minúte a na konečných 2:0 pre hostí upravil Ján Francisty. Pre Ľupču to bol prvý trojbodový zisk. V súboji tabuľkových susedov hostila piata Šalková štvrtý Lieskovec. Vstup do zápasu lepšie vyšiel Lieskovcu, ktorý už v 3. minúte vyhrával vďaka Martinovi Svintekovi. V úvode druhého polčasu zrovnal na 1:1 Lukáš Palovič a skóre ostalo nezmenené až do konca zápasu. V tabuľke tretia Sásová cestovala na pôdu tímu z posledných miest , do Štiavnických Baní. O hladkom trojbodovom ťažení rozhodol tromi gólmi v priebehu 29-tej až 53-tej minúty Jozef Kubina. Róbert Kútik v 65. minúte už len kozmeticky skrášlil výsledok v prospech Sásovej na 4:0 a tá sa dostala na druhé miesto za vedúci Medzibrod. Ten prvýkrát v sezóne stratil body, keď zaváhal na Hrochoti. Takisto výsledkom 1:1 zaváhali aj silné Pliešovce v Repiští. Beznádejne posledná, aspoň zatiaľ, vyzerá byť Voznica, ktorá je aj po 6. kole ako jediná bez zisku jediného bodu.

I. trieda – 6. kolo

V prvej triede dominuje Braväcovo, ktoré podľa predpokladov nezaváhalo doma s Podkonicami. Jakub si drží druhú priečku, keď dokázal zdolať Nemeckú. Góly padali len v druhom polčase a s Jakubom to ale nevyzeralo dobre, pretože od 62. minúte prehrával. V 87. minúte sa ale podarilo z penalty vyrovnať Štefanovi Chrenovskému a dokonalý obrat dokonal v záverečnej 90-tej minúte Daniel Balon. Na ihrisku posledného Hronca dokázal vyhrať B-tím Brusna – Ondreja gólom z 81. minúty, ktorý strelil Tomáš Šagát. Pričinil sa tak o prvú výhru svojho tímu v prebiehajúcom ročníku.

12. logoTJ Partizán Osrblie 6 0 3 3 6 : 14 3
13. logo FK – 34 Brusno – Ondrej B 6 1 2 3 5 : 12 5(-3)
14. TJ ŠK Hronec 6 1 1 4 9 : 13 4(-3)

II. trieda skupina A – 4. kolo – dohrávka

V dohrávke 4. kola prekvapujúco zakopol jeden z dvoch ašpirantov na prvé miesto – Králická Tiesňava. Od 64. minúty síce videla gólom Mareka Holmíka, ale deľbu bodov a cenný bod pre Mičinú zariadil Marek Prostredník v 80. minúte.

Králiky – Mičiná 1:1 odohralo sa 5. septembra
Savon Banská Bystrica – Malachov odohrá sa 10. septembra na ihrisku v Sásovej

II. trieda skupina A – 6. kolo

BBO_0801V súboji dvoch tímom z dna tabuľky hostili Staré Hory banskobystrický Savon. Domácich nasmeroval za víťazstvom Vladimír Lovás gólmi z 20-tej a 51. minúty. Na 3:0 uzavrel v 88. minúte Tomáš Kostiviar. Savon sa ocitol po tejto prehre na poslednom mieste. Report s fotogalériou z tohto zápasu nájdete tu. Podľa predpokladov nezaváhal ani druhý kandidát na prvenstvo – Tajov. Góly Erik Masára z 8. minúty a Michala Kucku z 57. minúty mu zabezpečili tri body za výhru 2:0. Tajov stráca na vedúce Králiky 1len jeden bod. Tie hostili rezervný tím Šalkovej a po otváracom góle Milana Hrnčiara z 29. minúty siahala Šalková na pekný výsledok. Do polčasu sa ale podarilo vyrovnať Marekovi Holmíkovi. Ten istý hráč pridal v 49. a 54. minúte ďalšie dva góly a po jeho hetriku vyhrávali Králiky už 3:1. Výsledok ešte prikrášlili Roman Habány a Peter Vrbjar. Prekvapením kola bolo až príliš jednoznačné víťazstvo Riečky nad Mičinou v zápase dvoch vyrovnaných celkov. Ľubietová ako zvyčajne vysoko prehrala, z chuti si proti nej zastrieľali Selce B-Baláže.

12. logoTJ Iskra Horné Pršany 6 2 0 4 17 : 24 6
13. logoŠK Sokol FO Staré Hory 7 2 2 3 14 : 17 8(-3)
14. FK – Baník Ľubietová 7 1 1 5 3 : 34 4
15. ŠKM SAVON Banská Bystrica 6 1 0 5 7 : 16 3

II. trieda skupina B – 4. kolo

V B-skupine si suverénne počína so štyrmi výhrami Michalová, ktorá nedala šancu Šumiacu. Opačné problémy ma Beňuš, ktorý ešte nezískal ani bod. Stopercentná je okrem Michalovej aj Dolná Lehota, ktorá si vo vyrovnanom súboji vybojovala najtesnejšie víťazstvo zásluhou gólu Antona Štajera zo 77. minúty.

Beňuš – Pohorelá 1:5
Šumiac – Michalová 0:7
Dolná Lehota – Polomka 1:0
Pohronská Polhora – Heľpa – 3:1

1. TJ Slovan Michalová 4 4 0 0 16 : 0 12
2. TJ Partizán Dolná Lehota 3 3 0 0 9 : 4 9
3. ŠK Heľpa 4 3 0 1 11 : 7 9
4. logoTJ Tatran Polomka 4 2 1 1 7 : 2 7