Slovensko si volí novú hlavu štátu v druhom kole prezidentských volieb. V zoznamoch voličov v Banskej Bystrici bolo k uplynulému piatku zapísaných podľa informácií matričného úradu celkom 61 270 oprávnených voličov. O vydanie voličského preukazu pre voľbu na akomkoľvek mieste na Slovensku, požiadalo samosprávu výrazne viac obyvateľov než pri prvom kole, kedy to bolo 3102 voličov. Tentokrát o hlasovací preukaz požiadalo až 4 383 Banskobystričanov.

V samotnej Banskej Bystrici sa aj v druhom kole volí v 78 okrskových volebných miestnostiach, kde priebeh volieb zaisťuje 78 zapisovateľov a celkom 603 delegovaných členov komisií. Tí zaistia aj voľbu prostredníctvom prenosnej volebnej schránky, o ktorú do piatka požiadalo 187 obyvateľov.

Voliči vyberajú spomedzi dvoch banskobystrických rodákov. Do druhého kola volieb sa dostal bývalý diplomat či niekdajší minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nez.) a súčasný predseda NRSR a bývalý premiér Peter Pellegrini (HLAS-SD). Volebné miestnosti sa uzatvoria o 22.00 h. Výsledky prvého kola volieb od úrovne mesta, okresu cez kraj až po celoštátne výsledky nájdete v našom staršom článku.