Mestská polícia sa v tomto období zameriava na kontrolu prevádzkovej doby reštauračných zariadení, ale v minulom týždni sa jej nevyhli ani kurióznejšie prípady. 

Mestskí policajti sú súčasťou našich životov v uliciach. Dohliadajú nielen na poriadok, ale aj na bezpečnosť ľudí a ich majetku. Často sa stretávajú v kurióznymi prípadmi, ktoré sa im nevyhli ani uplynulý víkend. Bežne sa stáva, že na linku 159 nahlasujú Banskobystričania stratených domácich miláčikov, málokedy však odchytávajú pasúceho sa capka v Mestskom parku.

Malého capka odprevadili domov

Mestská polícia dostala v sobotu 27. júna hlásenie, že v Mestskom parku sa pohybuje malý capko.  Príslušníci v modrých uniformách zistili, že ide o malého hnedého capka Štefana, ktorý ušiel z ohrádky pri bytovke na Murgašovej ulici a vybral sa na potulky do Mestského parku, informuje Mestská polícia.. Zviera následne odchytili a za pomoci obyvateľa bytovky odprevadili do svojho domova.

Muž kradol elektrické káble

Krádež elektrických káblov v mestskej časti Belveder sa však nevyplatila. Mestskí policajti dostali hlásenie vo štvrtok 25. júna, keď sa v neskorých večerných hodinách snažil muž vybrať z rozvodnej skrine elektrické káble. Pri svojom čine si navyše svietil čelovým svietidlom.  Ako potvrdila Mestská polícia, muž po výzve hliadky od protiprávneho konania upustil. Podľa jeho slov mal v úmysle odpredať medené káble do zberní druhotných surovín.  Polícia na mieste zistila neoprávnený zásah minimálne do troch rozvodných skríň. Polícia našla v páchateľovom ruksaku asi 1,5kg medených káblov. Príslušníci mestskej polície privolali na miesto hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru, ktorá skutok aktuálne rieši.

Spustili aj kontrolu prevádzkových hodín

Viacerým barom, pohostinstvám a reštauráciám sa minulý týždeň nevyhla kontrola  prevádzkovej doby zo strany Mestskej polície, ktorá sa zamerala na dodržiavanie otváracích a zatváracích hodín reštauračných a pohostinských zariadení, pričom zistili viaceré porušenia. Cieľom bolo poukázať na striktné dodržiavanie otváracej a zatváracej doby prevádzok. Ako uviedla Mestská polícia na svojom facebooku, v kontrolách budú pokračovať aj nasledujúce dni.