Marian Kotleba na utorňajšej tlačovej konferencii predstavil svoju kandidatúru za primátora mesta. Na základných školách by zaviedol protidrogové testy.

Program Mariana Kotlebu, ktorý kandiduje za politickú stranu Ľudová strana-Naše Slovensko, (ĽS NS)  je postavený na štyroch hlavných pilieroch. Jednak vytváranie pracovných príležitostí pre obyvateľov mesta, zlepšenie parkovania na sídliskách, vytvorenie priestoru na zmysluplné využitie voľného času pre mládež a reforma mestskej polície.

Predstavil niekoľko konkrétnych návrhov, medzi nimi najviac zaujal návrh na zavedenie protidrogových testov už na základných školách, keďže podľa Kotlebu sú drogy medzi mládežou vážnym problémom. Problém parkovania by vyriešil uvoľnením rezervovaných parkovacích miest, tým, že by zvýšil poplatok za miesto na 3000 eur. Z vyzbieraných peňazí by sa mali stavať čisto nové miesta a nemali by sa použiť na nič iné. Bezpečnosť mesta by zabezpečil zriadením vysunutých pracovísk mestskej polície na sídliskách Podlavice a Sásová, lepšie by vybavil príslušníkov. „Nie je možné, aby sme od nich očakávali stopercentný výkon, ak im k tomu neposkytneme dostatočné prostriedky,“ povedal Kotleba.

ĽS-NS nasadzuje do komunálnych volieb v Banskej Bystrici aj osmičku kandidátov na poslancov Mestkého zastupiteľstva. Medzi štyrmi kandidujúcimi v Sásovej-Rudlovej nájdeme aj meno samotného Mariana Kotlebu.