V Selciach už túto sobotu budú znova rozvoniavať kutle. Tradičný Kutliarsky deň však bude lákať nielen držkovým gulášom a inými dobrotami, ale aj bohatým kultúrnym a sprievodným programom. 

Kutle (kutle-báche) v miestnom názvosloví držky (vnútornosti), boli v minulosti jedlom chudobných. Súťaž vo varení tradičného kutlového guláša, ktorá sa každoročne už štrnásty rok koná v Selciach, povýšila toto jedlo na kultové. Držkový guláš je síce stále súčasťou jedálnych lístkov v reštauráciách, no v Selciach mu dajú tú správnu iskru, primiešajú ingredienciu, ktorou je atmosféra.

Kotle a v nich kutle, muzika, ľudoví remeselníci, gazdovský dvor, koníky, sokoliari, lukostreľba, ukážky výcviku záchranárskych psov, tvorivé dielne aj nafukovací hrad pre deti…  To všetko čaká na návštevníkov Kutliarskeho dňa v sobotu 8. júna na futbalovom ihrisku v Selciach.

Súťaž vo varení kutlového gulášu štartuje na pravé poludnie, o 12:00 h. Až do vyhlásenia výsledkov súťaže o ten „naj“ guláš (cca 15:00 h) zahrajú, zaspievajú aj zatancujú Detské folklórne súbory Priechoďančok z Priechoda a Vánok zo Seliec, Detský spevácky zbor Andantíno,  selčianski fujaristi Svrčinovci a predstaví sa partia extrémnych pouličných športovcov ExtremeGang (14:30, 16:45 a 19:45 h).

Zábava bude pokračovať aj potom, keď už bude guláš uvarený a víťazi známi. Vystúpi súbor Podpoľanec (15:30 h), spevák Lukáš Adamec (17:00 h), BANDaSka –Jozef Fodor Miroslav Križan (18:30 h) a ženská spevácka skupina zo Seliec.

Kutliarsky deň ukončí tanečná zábava so skupinou Atomic z Dolného Kubína.