V tretiu júlovú sobotu sa bude konať už siedmy ročník Kordíckeho extrému. Môžete sa tak pripraviť na náročné výbehy, prudké technické zbehy a peknú prírodu v krásnom prostredí Kremnických vrchov.

Akcia sa bude konať v obci Kordíky a štart by mal byť umiestnený v blízkosti Obecného úradu. Povrch trasy bude zmiešaný. Tvoria ho turistické chodníky, poľné cesty, lesné cesty a hrebene Kremnických vrchov.

Podujatie začne štartom Kráľovského okruhu na 26,4 kilometrov o 8.30. O pätnásť minút neskôr bude pokračovať štart chrústov, a o 9.20 beh na 800 metrov. O 10.00 odštartuje beh na 11,4 kilometra, ktorý by mal byť prijateľnejším pre bežcov, ktorí si netrúfajú na Kráľovský okruh.

Pätnásť minút po desiatej sa uskutoční posledný štart, a to beh na 5,3 kilometra.

Pri každej trati je rozdielne vekové vymedzenie a teda pretekár si môže vybrať trasu na ktorú si najviac trúfa. Iba pri behoch na 800 metrov a Behu Chrústov sú presne určené kategórie podľa veku. Samozrejme sa bude súťažiť v klasickom formáte, to znamená že hlavné rozdelenie je popri veku aj podľa pohlavia na mužov a ženy.

Cena štartovné závisí od dĺžky trate, na ktorú sa bežec odhodlá. Najdrahšie sú samozrejme behy na najdlhšie trate. Prevodom je cena štartovného lacnejšia než zaregistrovanie sa na mieste. Výška tohto rozdielu je v rozpätí 3-5 eur.

Na trati budete môcť stretnúť aj hokejových majstrov Slovenska z HC ’05 iClinic Banská Bystrica, ktorí aj tento rok prisľúbili účasť. Viac informácií nájdete na stránke podujatia.