rockscape, sobota (72)Hudobná formácia z hlavného mesta sa postupne zaraďuje medzi najpopulárnejšie kapely Slovenska.

Nedávno vystúpili aj na tunajšom festivale Rockscape. Práve tam svojim priaznivcom oznámili, že podľa nášho mesta pomenujú svoj tretí pripravovaný album.

„Vymyslieť názov nového albumu pri našej kreativite nie je až taký problém, skôr je problém sa potom na ňom zhodnúť. Ale vlastne ani s tým sme nikdy veľký problém nemali. Názov Banská Bystrica napadol Juraja počas cesty z koncertu v Čechách a s Lukim sa nám hneď zapáčil. Je to krásne pestrofarebné mesto, je v strede Slovenska a jeho meno skvelo znie,“ vysvetlil bubeník Igor „Ozo“ Guttler, ktorý práve spod Urpína pochádza.

Novinka „Banská Bystrica“ je voľným pokračovaním zatiaľ posledného albumu „Karnevalová vrana“. Na očakávanom CD nájdu fanúšikovia aj skladbu „Spolu“, ktorú Korben Dallas nahrali spoločne s Janou Kirschner.

rockscape, sobota (68)„Nikdy som si nemyslel, že budeme schopní vydávať albumy takto rýchlo. Keď sa človeku darí, povzbudzuje to aj kreativitu. Všetko sa potom zdá oveľa jednoduchšie. Momentálne už máme nahranú rytmiku, čiže basu a bicie, pre celý album. Teraz pracujem na gitarách a spevoch. Myslím si, že to bude veľmi pestrý album, ešte pestrejší ako Karnevalová vrana,“ prezradil frontman Juraj Benetin.

Formácia, ktorú tvoria spevák a gitarista Juraj Benetin, basgitarista Lukáš Fila a bubeník Ozo Guttler, má na konte dva albumy. Nová nahrávka vzniká opäť v štúdiu Mareka Rakovického zo skupiny Lavagance, kde Korben Dallas nahrali aj predchádzajúci album. Z očakakávaného albumu je na svete už prvý singel. Skladba „Spolu“ je jedinečným spojením speváčky Jany Kirschner a kapely Korben Dallas. Originálny retroklip k skladbe má na youtube už vyše 86 tisíc prezretí. Všetky informácie o skupine nájdete na www.facebook.com/korbenband.