V sobotu 24. októbra sa v Urban Spote odohrá ďalší z výrazných koncertov tohtoročnej bohatej koncertnej jesene v Banskej Bystrici. V rámci spoločného turné po slovenských aj českých mestách sa v klube predstavia Korben Dallas spolu s hosťami z Kladna, kapelou Zrní.

Dve spriatelené kapely už v minulosti odohrali niekoľko spoločných šnúr v oboch republikách, v Banskej Bystrici sa však v tejto kombinácii predstavia po prvý raz.

Korben Dallas v súčasnosti prežívajú rušné týždne. Začiatkom októbra zverejnili klip ku skladbe Sen, ktorú skupina nahrala spolu s Anetou Langerovou a Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Ide o prvú v ochutnávku z pripravovaného symfonického albumu Kam ideme, ktorého vydanie je naplánované na koniec októbra.

Korben Dallas spájajú s Banskou Bystricou viaceré zaujímavosti. Tretí album skupiny, ktorý vyšiel minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records, kapela pomenovala práve po metropole stredného Slovenska. Na obale CD Banská Bystrica je fotografia Múzea SNP od holandskej fotografky žijúcej na Slovensku Illah van Oijen, ktorá je aj autorkou ďalších fotografií z mesta v booklete albumu.

Korben Dallas promo foto Okrem toho, bubeník Korben Dallas Ozo Guttler je bystrickým rodákom. “Je pre mňa malý sviatok vždy, keď hráme v Bystrici,” hovorí. “Sviatkom je aj to, keď Bystricou len prechádzame. Chlapi vtedy počúvajú moje achkanie a rozplývanie sa a už vedia, že Urpín je otec všetkých kopcov, že najkrajší vjazd do mesta je od Zvolena a veľa dalších bystrických múdrostí. Banskú Bystricu si Juro s Lukášom obľúbili, dvakrát sme hrali v Záhrade a vždy bolo počas koncertu aj po ňom super. Teším sa, ako Bystricu ukážem chlapcom zo Zrní. Najkrajšie slovenské mesto uvidia prvý raz,” dodáva Guttler.

Vstupenky na koncert sa predávajú na predpredaj.sk a v sieti Ticketportal.