Už aj v Banskej Bystrici majú milovníci kvalitného rýchleho občerstvenia možnosť nakúpiť svetoznáme vedierka kuracieho mäsa priamo z auta.

Spoločnosť KFC otvorila v Banskej Bystrici už svoju druhú prevádzku – súčasťou je aj tzv. „drive-thru“, teda predaj priamo do auta. Svetoznáme vedierka s kuracím mäsom tak kúpite už aj v Banskej Bystrici bez toho, že by ste vôbec museli vystúpiť z auta. Nová reštaurácia s takouto možnosťou nákupu je k dispozícii na Zvolenskej ceste 8, v Areáli Tesco Extra.

Aj keď svetoznáme vedierka s kuracím mäsom si mohli Banskobystričania vychutnávať už skôr, možnosť tzv. „drive-thru“ nákupu chýbala. To sa pred pár dňami zmenilo – spoločnosť KFC otvorila v Banskej Bystrici svoju ďalšiu prevádzku, priamo na Zvolenskej ceste, ktorej súčasťou je aj tzv. „drive-thru“. Poloha je veľmi výhodná aj vzhľadom na všetkých cestujúcich, ktorí touto trasou prechádzajú, keď cestujú po Slovensku. „Keďže sme firma, ktorá si zakladá na tých najvyšších štandardoch kvality, poctivo dbáme na to, aby sa naše reštaurácie postavili a pripravili najlepšie, ako je to len možné a aby splnili vysoké štandardy a požiadavky našich zákazníkov. A tým chýbala v Banskej Bystrici možnosť nakúpiť svoje obľúbené jedlo jednoducho priamo z auta. Navyše, v objekte sme zriadili peknú a modernú reštauráciu, a preto sa určite oplatí zastaviť sa a najesť sa aj priamo vo vnútri,” vysvetlila Agnieszka Imsirovic – Head of Marketing a Supply Chain pre KFC Rakúsko & Slovensko.

O kvalitné jedlo tohto svetoznámeho predajcu rýchleho občerstvenia je na Slovensku veľký záujem.  „Sme firma, ktorá expanduje a každý rok otvárame niekoľko nových reštaurácií. Tento rok sme začali práve v Banskej Bystrici v Európa SC. A teraz sme pridali ďalšiu reštauráciu na Zvolenskej ceste spolu s možnosťou predaja priamo do auta. S otváraním nových reštaurácií určite nekončíme. Plánujeme ich otvoriť po celom Slovensku ešte viac,“ prezradila plány Agnieszka Imsirovic. Tento rok už napríklad otvorili svoju reštauráciu aj v Poprade.

A prečo je toto rýchle občerstvenie také obľúbené? V KFC si totiž na svoje príde úplne každý. Milovníci šťavnatého, ale zároveň chrumkavého kuracieho mäsa si môžu napríklad pochutnať na dvakrát obaľovaných a jemne korenených Crispy Strips, ktoré sú najchrumkavejším a zároveň najšťavnatejším kuracím mäsom z KFC kuchyne. Fanúšikov štipľavého jedla poteší pálivé čili zo širokej ponuky Hot Chicken, ktoré patrí medzi najostrejšiu receptúru KFC. Vegetariáni zase ocenia Veggie Strips, ktoré sú založené na mykoproteíne – veľmi chutnej alternatíve na báze húb. A tešiť sa vždy môžu aj kávičkári! KFC Café totiž ponúka mimoriadne výraznú a krémovú taliansku kávu, ktorej výber kávových zŕn, presné praženie a následné spracovanie sa starostlivo monitorujú.

O KFC – Kentucky Fried Chicken

Plukovník Sanders otvoril svoju prvú reštauráciu na čerpacej stanici v roku 1930. Odvtedy KFC začalo svoj triumfálny pochod po celom svete. Dnes sa KFC nachádza vo vyše 125 krajinách a celkovo existuje viac ako 25 000 reštaurácií tohto svetového reťazca.

Na Slovensku existuje KFC od roku 2006 a má spolu zatiaľ 13 reštaurácií – šesť v Bratislave, po dve v Trnave a v Banskej Bystrici, po jednej vo Zvolene, v Košiciach a v Poprade.