digitalna-televizia-ilu-ccMarkízu po novom roku cez bežnú anténu už nenaladíme. Na Slovensku je najsledovanejšou televíznou skupinou Markíza Group, pod ktorú patria tri televízne kanály –Markíza, Doma a DajTo.

Všetky spomenuté programy budú koncom roka vypnuté, v rámci pozemného vysielania DVBT. Televízni diváci už mohli postrehnúť kampaň, ktorá masívne propaguje a ľudí priamo vyzýva, aby prešli na platený príjem kanálov. O vysielaní cez terestriál (DVB-T) hovorí ako o neperspektívnom.

Bude ešte Markíza zadarmo?

Nie. Po vypnutí vysielania Markízy, Doma a DajTo v DVB-T vysielaní, už nebude možné prijímať spomínané kanály bez poplatkov. Televízia už teraz divákov navádza, aby si zvolili nejaký platený balík, napríklad od IPTV operátora, akým je v Banskej Bystrici BBXNET.

Koľko to bude stáť?

Poskytovateľov IPTV je v Banskej Bystrici niekoľko, medzi významných patria nadnárodní Telekom a Orange a z lokálnych banskobystrická firma BBXNET. Budeme sa venovať ponuke lokálneho operátora.

Najlacnejšia alternatíva

Najlacnejšou náhradou za terestriálne vysielanie je základný balík s 26 kanálmi, ktorý nás bude stáť len niečo cez 5 Eur pri jednorazových zriaďovacích nákladoch 29 Eur vrátane špičkového FullHD SetTopBoxu. V cene sú funkcie ako pretáčanie, týždňový archív či počasie.

Viac sa oplatí TV + Internet

Ideálnou alternatívou je zvoliť si od jedného dodávateľa obe služby – Internet s káblovkou naraz. Môžeme tak ušetriť desiatky, ba až stovky Eur.

„Balíčkovací systém“ BBXNET je bezkonkurenčný a čím viac programov si zvolíme, tým menej za jednotlivé balíky platíme. Ak si vyberieme všetky balíky s viac ako 50 programami plus internetové pripojenie, tak mesačne nezaplatíme viac ako 19,90 Eur pričom zriadenie v rámci Vianočnej akcie stojí v takejto kombinácii len 2 Eur a k tomu ako darček BBXNET poskytne kvalitný WiFi router za jedno Euro a ako bonus bavlnené tričko zadarmo.

Na stránke www.bbxnet.sk/balicky nájdeme unikátny systém balíčkov, každý by si mal nájsť to svoje.