Vo Verejnej knižnici Mikuláša Kováča pocestujeme do Indie, zistíme čo to o slovenskej identite a dozvieme sa o liečebných účinkoch drahých kameňov. Okrem toho spoznáme aj úspešných Slovákov a Slovenky a naučíme sa chrániť prírodu.  

Knižnica ako moderná inštitúcia 21. storočia prináša čitateľom stále množstvo vynikajúcich kníh, ale tiež skvelé a podnetné stretnutia s odborníkmi na rôzne témy. V mesiaci apríl si rozhodne máte z čoho vyberať.

Pobočka CENTRUM

Potulky svetom s cestovateľom – India

Štvrtok, 13. apríla o 16.30 h

Stretnutie s Adamom Sentpéterym bude cestou za šťastím podľa skutočného príbehu. Mladícky sen o hľadaní šťastia a mesiac mladého muža strávený medzi tibetskými mníchmi. A okrem toho ešte oveľa oveľa viac.

Slovenská identita

Štvrtok, 20. apríla o 16.30 h

O slovenskej identite s odborníčkou na protokol a dejiny diplomacie Máriou Holubovou. Prednáška s diskusiou z cyklu osvetovo-popularizačných podujatí o postavení Slovenska v európskom kontexte.

Minerály a drahé kamene ako prvá pomoc

Utorok, 25. apríla o 16.30 h

Už v dávnej minulosti naši predkovia vedeli, že určité minerály, polodrahokamy a drahé kamene nie sú len krásnymi kúskami prírody, ale majú aj liečebné účinky. Viac o tejto skutočnosti prezradí Alexandra Cenkov v ďalšom stretnutí z cyklu prednášok o sile a pôsobení minerálov a drahých kameňov.

Pobočka SÍDLISKO

Najúspešnejší Slováci a Slovenky vo svete

Utorok, 18. apríla o 17.00 h

Slovenský vedec, spisovateľ, publicista Gustáv Murín sa niekoľko rokov venuje téme najúspešnejších Slovákov a Sloveniek vo svete. Zbiera portréty slovenských osobností, ktoré robia dobré meno Slovensku za hranicami krajiny. Prednáška o našich a svetových už onedlho vo vašej knižnici.

Ako chrániť prírodu?

Štvrtok, 20. apríla o 17.00 h

Pri príležitosti Dňa Zeme sa uskutoční beseda s ekoaktivistom a autorom kníh s ekologickým a edukatívnym obsahom Matejom Zámečníkom. Nenechajte si ujsť besedu vhodnú aj pre rodiny s deťmi.

Verejná knižnica Mikuláša Kováča má toho pripraveného ešte oveľa viac. Sledujte webovú stránku knižnice a sociálne siete, aby ste ani jedno zaujímavé podujatie nevynechali.