Pokiaľ čítate tento text, pravdepodobne riešite dilemu ohľadom výberu šiat na špeciálnu príležitosť. Či už sa chystáte na svadbu, rodinnú oslavu alebo do divadla, poradíme vám, po akých šatách sa oplatí siahnuť.

Dáte prednosť moderným šatám či klasike?

Rozhodnúť sa medzi moderným štýlom alebo klasickou eleganciou môže byť náročné, pretože oba varianty majú čo ponúknuť. Zatiaľ čo šaty v klasickom elegantnom prevedení pôsobia nadčasovo a luxusne, moderné šaty sa vyznačujú inovatívnymi a trendy prvkami, ktoré pútajú pozornosť. Aj keď rada kráčate ruka v ruke s najnovšími módnymi trendmi, zároveň sa môžete cítiť výborne v klasických elegantných kúskoch.

Keďže vo svete módy existuje nespočetné množstvo moderných aj klasických šiat, pri výbere by ste mali venovať pozornosť nielen detailom, ale aj osobným preferenciám. Inšpirovať sa rôznymi dizajnmi šiat môžete napríklad tu: https://www.sinsay.com/sk/sk/zena/odevy/saty.

Podľa čoho si vybrať šaty na špeciálnu príležitosť?

V prvom rade zvážte typ udalosti, na ktorú si šaty vyberáte. Ak ide o formálnu večeru v úzkej spoločnosti či galavečer, klasická elegancia bude tou správnou voľbou. Naopak, pokiaľ sa chystáte na večierok či neformálnu oslavu, pokojne siahnite po moderných a výrazných šatách v originálnom strihu.

Okrem typu udalosti myslite aj na seba, svoje osobné preferencie a to, v čom sa cítite najlepšie. Zbytočne by ste si kúpili dlhé obtiahnuté šaty, ak preferujete skôr voľnejší strih. Vždy myslite na to, že vo svojom outfite na špeciálnu príležitosť sa máte cítiť sama sebou.

Moderné šaty na špeciálne príležitosti

Túžite po trendy a štýlovom vzhľade, pričom rada pútate pozornosť? Tak v tom prípade stavte na moderné šaty v originálnom strihu, na ktorých nechýbajú zaujímavé detaily. Pre moderné šaty sú charakteristické výrazné farby a vzory, ktoré celkovému outfitu dodajú dynamiku. Pokojne tiež siahnite po asymetrických strihoch, výrazných volánoch či zaujímavých detailoch v oblasti výstrihu. Dajte si však pozor, aby ste to celé tak nejak neprekombinovali. Ak sa rozhodnete pre výrazné vzory a farby, samotný strih by mal byť o čosi neutrálnejší. Naopak, inovatívny strih si žiada menej výraznú farbu a maximálne jeden zaujímavý detail.

Idete na promócie, oslavu v bare či menej pompéznu svadbu? Moderné šaty budú na tieto príležitosti ako stvorené. Oblečte si napríklad midi šaty vo výraznej limetkovej farbe a doplňte ich čiernymi sandálmi s klinovým opätkom. Alebo si dajte pestré ružové mini šaty s dlhým rukávom, ktoré sú celé ozdobené riasením.

Klasické elegantné šaty na špeciálne príležitosti

Takéto šaty sú neodmysliteľnou súčasťou šatníka každej ženy, ktorá túži po sofistikovanom a nadčasovom vzhľade. Klasické elegantné šaty sa vyznačujú čistými líniami, decentnými detailmi a vzhľadom, ktorý v konečnom dôsledku zvýrazní vašu ženskosť. V tomto prípade sa prikloňte k strihom, ktoré lichotia postave, výborným nápadom je rovná či á-čková sukňa, v-čkový výstrih či jemná čipka a plisované detaily.

Pokiaľ hľadáte elegantné šaty na letnú svadbu, v ktorých budete pôsobiť ako víla, siahnite po dlhom kúsku z padavého materiálu, ktorý má volánové rukávy a zaujímavý detail na chrbte. Potrebovať k nim budete už iba jemné šperky a lodičky. Alebo sa chystáte do galérie či do divadla? V tom prípade vám odporúčame staviť na mini šaty z lesklého saténu s dlhými rukávmi, ideálne v čiernej či červenej farbe. Doplňte ich uzavretými lodičkami a malou kabelkou.