Je tu posledný filmový večer s Bažant Kinematografom. V rámci jeho tohtoročnej zástavky v Banskej Bystrici ste mohli vidieť filmy Líbáš jako Bůh, Kawasakiho ruža, Pokoj v duši, Nestyda a posledným snímkom premietnutým pod holým a žiaľ upršaným a chladným nebom, bude pokračovanie úspešného filmu Bobule.

Film 2 Bobule je voľným pokračovaním úspešnej filmovej komédie Bobule z idylického prostredia juhomoravských viníc, ktorú v českých kinách videlo viac ako 360 000 divákov. Opäť sú v strede jeho pozornosti bujaré eskapády dvojice kamarátov Honzu a Jirku. Jirka sa zapletie s mladou krásavicou, keďže však jej otec má o nápadníkoch svojej dcéry celkom iné predstavy, odchádza za kamarátom na južnú Moravu. Tam žije Honza s Klárou vo vinohrade svojho starého otca a ako vinár – začiatočník sa púšťa do vrcholného umenia výroby slamového vína. Po príchode Jirku sa jeho život obráti hore nohami. Jirkova slabosť pre ženy sa totiž zvrhla na zápas o život… Prvý diel Bobule bol jedným z najúspešnejších filmov roku 2008 v českej distribúcii a vlani ho slovenským divákom premietal aj Bažant Kinematograf. V jeho programe sa stal druhým najnavštevovanejším titulom letnej sezóny.

Pred každým večerným premietaním na divákov čakal krátky animovaný film od Jaroslavy Havettovej. Poslednou kreslenou snímkou, ktorú premietnu v rámci tohtoročného Bažant Kinematografu, približne od 20:30 bude film Pieseň, ktorý je filmová asociácia na pieseň českého kultového speváka Waldemara Matušku „To se nikdo nedoví…“