Zrekonštruovaná banskobystrická plaváreň bude v poslednú stredu a štvrtok roka 2010 hostiť každoročnú plaveckú 24 hodinovku. Široká verejnosť si môže prísť zaplávať tradičných sto metrov pre svoje zdravie od stredy 29. decembra 12.00 h až do rovnakého času nasledujúceho dňa.

Banskobystrická plavecká 24 hodinovka sa prvýkrát konala v roku 1996. Podľa štatistík bolo v roku 2008 zaregistrovaných 1072 účastníkov plaveckej 24 hodinovky, pričom služby krytej plavárne počas podujatia využilo 1650 návštevníkov. Vlani v provizórnom priestore – v náhradnom prekrytom 50 metrovom  bazéne na plážovom kúpalisku na  Štiavničkách bolo registrovaných 636 účastníkov  plaveckého maratónu a  prekrytý bazén navštívilo cca 1000 plavcov.

Tradičné banskobystrické koncoročné plavecké podujatie je určené širokej verejnosti s cieľom propagovať plávanie ako jednu z najzdravších pohybových aktivít. Každý účastník, ktorý odpláva sto metrov, dostane účastnícky diplom s vyznačeným nameraným časom a malé občerstvenie.

Počas tohtoročnej plaveckej 24 hodinovky bude špeciálne ocenený  každý  päťdesiaty účastník, ktorý získa propagačné  predmety s  logom mesta  (tričko, pero, cukríky, CD, knižku a pod.).

Mesto Banská Bystrica plánuje najrýchlejšieho, najstaršieho a najmladšieho účastníka plaveckého maratónu  oceniť aj v rámci slávnostného  podujatia „Najlepší športovec mesta za rok 2010 “, ktoré sa uskutoční  začiatkom budúceho roka.