Štyridsaťpäť ročný rodák z Hnúšte žijúci v Banskej Štiavnici, ktorý bol v minulosti ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny, je už oficiálne kandidátom strán SDKÚ-DS, Most-Híd a SaS pre voľby predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Tie sa uskutočnia 16. novembra tohto roku.

fotka 9Podľa Ľudovíta Kaníka potrebuje Banskobystrický kraj zmenu: „Za dvanásť rokov sa ukázalo, že nie sú schopní prijímať žiadne zásadné opatrenia, ktoré by zlepšili ľuďom život a posunuli kraj dopredu. Ďalšie štyri roky chátrania si už kraj nemôže dovoliť,“ povedal. V areáli mestského hradu v Banskej Bystrici v sobotu zasadil „župnú lipu“, ktorá má podľa neho symbolizovať prvý krok k obnove kraja. Za účasti najvyšších predstaviteľov SDKÚ-DS zároveň ohlásil svoju kandidatúru.

„Ľudia potrebujú k spokojnému životu dobrú prácu a dobrý plat. Vieme, kde treba hľadať nové pracovné miesta. V obnovenom priemysle, poľnohospodárstve, ekologickej energetike,“ uviedol Kaník. Ako podotýka spolumajiteľ známeho štiavnického hotela, v boji s nezamestnanosťou je potrebné sa zamerať aj na cestovný ruch či obnovu kultúrneho dedičstva a revitalizáciu krajiny. V prípade zvolenia by sa súčasný poslanec Národnej rady svojho mandátu nevzdal, ale zriekol by sa poslaneckého platu.

Hlavným súperom Ľudovíta Kaníka bude terajší župan Vladimír Maňka. Bývalého zvolenského primátora okrem materskej strany SMER-SD, za ktorú sedí aj v Európskom parlamente, podporí prekvapivo v novembrových voľbách aj KDH, ktoré s vládnou stranou v kraji utvorilo koalíciu pre krajské voľby.

[youtube y2p7Ij-CtSE 640 390]