Vladimír Maňka tvrdí, že s kampaňou ešte ani nezačal, náklady odhaduje do 50-tisíc eur. Jeho rival v súboji o kreslo župana bude účtovať náklady po voľbách.

duel kanik manka upraveneĽudovít Kaník, ktorý kandiduje na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) nevie zatiaľ vyčísliť náklady, ktoré má s rozsiahlou predvolebnou kampaňou. Na minulotýždňovej politickej diskusii sa portál BBonline.sk pýtal na rozsah a zdroj financovania početných billboardov. „Billboardová kampaň je len súčasťou celkovej kampane. Dnes neviem presne povedať, aký majú objem jednotlivé zložky celkovej kampane,“ povedal Kaník a dodáva, že sa týmto ani nezaoberá a má na to určených ľudí.

Výdavky plánuje zverejniť po voľbách. Momentálne sa to podľa neho nedá, keďže neustále prichádza materiálna aj finančná pomoc od sympatizantov. „Keď skončia voľby, veľmi podrobne a veľmi transparentne spočítame všetky náklady, ktoré sme s kampaňou mali a zverejníme zdroje financovania,“ dodal Kaník, ktorý ide do volieb s podporou strán SDKÚ-DS, SaS a Most-Híd.

Jeho protikandidát Vladimír Maňka odhaduje náklady do 50-tisíc eur. Financovať to chce zo súkromných zdrojov. Billboardovú kampaň podľa vlastných slov neplánuje, peniaze chce dať na charitu. „V tomto spočíva moja kampaň a sem-tam v novinách. Nemám žiadny billboard a zatiaľ som nemal žiadny leták. Samozrejme, ešte máme pár týždňov do volieb, tak nejaké letáky budem mať aj ja. Aby som sa ľuďom pripomenul a aby vedeli, že vôbec kandidujem do týchto volieb,“ tvrdí Maňka.

Súčasný predseda BBSK sa môže spoľahnúť aj na podporu materskej strany SMER-SD. Krajská predsedníčka Jana Laššáková ešte na augustovej tlačovke prezradila, že regionálne štruktúry dostali od centrály pomoc 33-tisíc eur.