Už deviateho novembra si budeme mať možnosť vybrať spomedzi jedenástich kandidátov  toho, ktorý  povedie náš kraj nasledujúce štyri roky. Na záver obdobia volebných kampaní si kandidáti nájdu čas na zodpovedanie otázok verejnosti v rámci verejnej diskusie v Banskej Bystrici.

verejna diskusia bbskRada študentov mesta Banská Bystrica a Fórum BB sa  rozhodli usporiadať verejnú diskusiu so všetkými kandidátmi na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Konať sa bude 6. novembra 2013 od 16.00 h v priestoroch Cikkerovej siene Radnice na Námestí SNP. Diskusia kandidátov na post predsedu BBSK je otvorená širokej verejnosti, kapacita sály je ale obmedzená.

,,Náš kraj má najviac kandidátov na post župana. Pre bežného občana je preto náročné získať potrebné informácie k tomu, aby si vytvoril vlastný názor, na základe ktorého pôjde voliť. Aj preto sme sa rozhodli posadiť kandidátov do kresiel a dať občanom možnosť pýtať sa na témy a problémy, ktoré ich zaujímajú,“ povedal predseda Rady študentov mesta Banská Bystrica Jaroslav Dodok.

Z jedenástich pozvaných kandidátov potvrdilo účasť na diskusii sedem z nich. Zúčastnená verejnosť tak bude mať možnosť pýtať sa dvoch najväčších rivalov tohtoročných volieb Vladimíra Maňku, súčasného predsedu BBSK a Ľudovíta Kaníka. Okrem nich aj Ondreja Bindera, Karola Konárika ml., Ladislava Fízika, Jaroslava Sekerku a Pavla Chovanca.

Oficiálne pôjde o poslednú predvolebnú konfrontáciu kandidátov. Tí sa už ale stretli v utorok v televíznej debate pred kamerami spravodajskej TA3. Tejto moderovanej diskusie sa zúčastnilo desať z jedenástich kandidátov, chýbala len ženská kandidátka Andrea Jenčíková. Diváci mali možnosť počas programu hlasovať formou SMS správ za svojho favorita. V týchto „SMS voľbách“ vyhral spomedzi 9 500 hlasov, s náskokom 4%, súčasný predseda Vladimír Maňka so ziskom 41% pred svojim najväčším rivalom Ľudovítom Kaníkom s 37% hlasov. Na treťom mieste skončil s 9% Marián Kotleba a za ním so 6% sa umiestnil Ladislav Fízik a Karol Konárik s 2%. Ďalší kandidáti získali len po percente hlasov.

Záznam z diskusie televízie TA3:

Tip:
Zoznam kandidátov na predsedu BBSK nájdete tu…
Zoznam kandidátov na poslancov BBSK za Banskú Bystricu nájdete tu…