Vyžaduje vaša práca prevažne administratívne úlohy s počítačom, pri ktorých často využívate kancelárske a papierenské potreby pri podkladoch či dokumentoch? Urobte si dostatočné zásoby všetkého, čo používate a nenechajte sa prekvapiť chýbajúcimi pomôckami.

Doma ste svojim vlastným pánom

Ak pracujete z domu, prípadne ste podnikateľom, a teda vlastným pánom, bude pre vás byrokraticky jednoduchšie vybaviť sa kancelárskymi potrebami. V prípade, že ste zamestnanec, budete musieť pracovať s dostupným rozpočtom od nadriadeného.

Určite viete, ako rýchlo sa dokážu kancelárske zásoby minúť a zrazu ani neviete ako a polička s náplňami do tlačiarne je prázdna a vy ste bez možnosti tlačenia papierov. Niekedy je lepšie nakúpiť vo väčšom, mať k dispozícii viacero kusov tonerov a v pravidelných intervaloch ich dopĺňať. Objednávka vám síce môže prísť už do 48 hodín, no v prípade, že dôležité a potrebné dokumenty tlačíte na dennej báze, tak aj dva dni výpadku bez tonera bude problém.

Najlacnejšie tonery Samsung alebo náplne do iných známych značiek tlačiarní nájdete na Extratonery.sk a vyberiete si tu ako atramentové, tak aj cartridgové náplne a tonery.

Recyklácia aj v pracovnom živote

Keď už budete mať policu plnú prázdnych papierov, obálok, zvýrazňovačov, lepiacich papierikov či pier, naučte sa zároveň aj recyklovať, prípadne využívať všetko naplno. Papier popíšte z oboch strán, lepiace papieriky použite viackrát a nevyhadzujte ich, keď nemusíte. Samozrejmosťou je neskôr zber papiera, prípadne iné veci poputujú do nádoby na plasty.

Objednajte si do svojej kancelárskej výbavy len príslušenstvo, ktoré reálne aj využívate. Ak viete, že pravidelne tlačíte len čiernobielo, zbytočne budete skladovať farebné tonery. V prípade, že nič nikam neposielate, nemusíte mať zásobu obálok, známok či podacích lístkov.