V prvý júnový víkend obohatili džudisti spod Urpína klubovú zbierku medailí o ďalšie cenné kovy. Striebro a bronz európskeho rangu priviezli vo farbách slovenskej reprezentácie z Európskeho pohára juniorov v Prahe Benjamín Maťašeje a Alex Maruška. Mladší a starší žiaci vybojovali na svojom vrcholnom podujatí – Majstrovstvách Slovenska v Poprade – 4 zlaté, 1 striebornú a 2 bronzové umiestnenia.

Začnime za riekou Moravou, kde sa v kategórii do 100 kg predstavil Benjamín  Maťašeje, ktorý si v tejto sezóne pripísal už druhú medailu z Európskeho pohára. V prvom kole mal voľný los. V druhom kole zdolal Nemca Pierra Ederera. Vo štvrťfinále porazil Slovinca Gala Bertalanicu Zizeka ipponom.

V semifinále  vyhral pred časovým limitom  nad gruzínskym judistom Gagou Gagadzom. Benjamína zastavil až vo finále Giorgi Baduashvili, kde prehral na 3x shido. Benjamín si tak vybojoval 2. miesto a zároveň si pripísal body, ktoré ho posunuli na aktuálne prvú pozíciu vo svetovom rankingu vo váhe do 100 kg.

Alex Maruška si v tejto sezóne pripísal už tretiu medailu z Európskych pohárov v rade za sebou, a tentoraz sa umiestnil na bronzovej pozícii. V prvom kole mal  voľný los. V druhom kole zdolal Nemca Moritza Günthera. V treťom kole bol nad Alexove sily japonský judista Komei Kawabata, ktorý sa neskôr stal víťazom vo váhovej kategórii do 90 kg. V opravných bojoch si však Alex vylepšil svoje skóre a zdolal Ukrajinca Yaroslava Yezhova. V druhom a treťom opravnom kole si pripísal ďalšie dve výhry, a to nad Talianskom Tommasom Favom a Gruzínskom Giorgim Khmaladzom. V súboji o bronz potom zdolal poľského judistu Jakuba Kielesinského dvakrát na wazari.

Mladé nádeje Dukly na slovenskom šampionáte rozšírili menoslov čerstvých Majstrov Slovenska v mladších žiakoch o Matúša Kožáka do 38 kg, Emíliu Iliašovú do 63 kg, a v starších žiakoch pridali tituly Samuel Majerík do 60 kg a Paula Matuszeková do 63kg. Striebro pridal Maxim Dian vo váhe do 66 kg a bronz Petra Matuszeková a Sofia Madošová – obe vo váhe do 52kg.

Vďaka tejto pozoruhodnej kolekcii sa v bodovacej súťaži družstiev umiestnili žiaci Dukly spomedzi 43 slovenských džudo klubov, zúčastnených na šampionáte pod Tatrami, na 2. mieste.