
Banskobystrická hokejová juniorka v utorkovom treťom zápase finálovej série Extraligy juniorov podľahla domácemu Slovanu po dramatickom priebehu. O víťazstve belasých rozhodol po chybe v defenzíve Andrej Fabuš.
V búrlivej atmosfére bratislavskej Tipos Arény mali lepší úvod barani. Formácia s kapitánom Karolom Križanom dokázala domácich zatlačiť, pričom Slovan sa dostával len k minimálnemu počtu šancí, no o to nebezpečnejších. V 10. minúte podržal hostí Patrik Kliment, keď zlikvidoval prečíslenie troch proti jednému. Belasí na konci prvej tretiny zvýšili agresivitu, čo baranom narobilo problémy, avšak stav zostal nezmenený.
Druhá tretina sa niesla v znamení vyrovnaného hokeja, až kým neprišiel trest Michala Čunderlíka. Počas oslabenia podržal zverencov Rastislava Paľova opäť brankár Kliment, keď predviedol niekoľko dôležitých zákrokov. Neskôr si v početnej výhode zahrali aj hostia – najprv zazvonila žrdka po strele Mareka Jedlička, vzápätí vychytal tutovku Martina Čunderlíka domáci gólman Dean Mirt. Skóre sa menilo až v 37. minúte, keď po vyhratom buly strelou z prvej do pravého horného rohu rozvlnil sieť Matej Belluš – 0:1.
Do tretieho dejstva vstúpili lepšie zverenci Michala Macha, pričom obrana baranov v oslabení čelila viacerým nebezpečným pokusom. Po nich si hostia opäť začali vytvárať šance. V 52. minúte sa úplne osamotený ocitol pred bránkou Michal Čunderlík, lenže v tutovke zlyhal. Príslovie nedáš – dostaneš platilo aj tentoraz, keďže o chvíľu z kruhu prestrelil všetkých Patrik Rusznyák – 1:1. Tridsať sekúnd pred koncom Slovan zatlačil baranov v pásme, no recept na Klimenta nenašiel, a tak sa šlo do predĺženia.
V ňom sa po chybe banskobystrickej defenzívy dostal do brejku Andrej Fabuš a prekonal Klimenta strelou pod lapačku. Slovan tak má v rukách mečbal. Mladí barani sa budú snažiť ho odvrátiť už v stredu 3. apríla o 17.30 h.
Povedali po zápase pre BBonline.sk
Rastislav Paľov, tréner baranov: „Dnes sme podali obetavý tímový výkon. Všetci plnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Hrali sme agresívne a tlačili sme sa do zakončenia. Škoda že sme nepremenili šancu za stavu 0:1, v 3. tretine sme potom inkasovali vyrovnávajúci gól na 1:1 po spornom momente v bránkovisku. Do predĺženia sme išli s cieľom dať gól, aby sme sa dostali do vedenia v sérii, čo sa nám nepodarilo a po našej chybe sme inkasovali gól v predĺžení. Zajtra musíme nadviazať na dnešný výkon a dať o gól viac, ako súper, aby sme sériu vyrovnali, vrátili sa domov za vyrovnaného stavu a zabojovali o víťazstvo v sérii.“
Karol Križan, kapitán baranov: „Myslím si, že sme mali zo zápasu viac. Mali sme veľa šancí, ktoré sme ale nepremenili. Súper sa dostal po odrazenom puku naspäť do zápasu. Za stavu 1:1 sa išlo do predĺženia, kde sme mali obrovskú tutovku, ale nepremenili sme ju. Následne o niekoľko minút sme urobili pozičnú chybu, ktorá nás stála tento zápas. Určite nás to mrzí ale už sa sústredíme na zajtra a sme motivovaní to vrátiť naspäť domov.“
Extraliga juniorov – finále play-off – 3. zápas – utorok 01.04.2025, 17.30 h – TIPOS Aréna, Bratislava
HC Slovan Bratislava – Barani Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly a asistencie: 53. Rusznyák (Kukumberg), 66. Fabuš (Válek) – 37. Belluš (Kravčák). Presilovky: 0/2 – 0/1. Strely na bránu: 24 – 28. Rozhodovali: Lesay, Rojík – Jurčiak, Frimmel. Diváci: 1740. Stav série: 2:1.
Zostava HC Slovan Bratislava: Mirt (Haronik) – Fabuš, Rusznyák, Ličko, Královič, Bajza (A), Tomaškovič, Balko, Černák – Kukumberg, Hurtaj (A), Lupták (C) – Hečko, Stankoven, Válek – Matušinský, Potočka, Kadlečík – Slovák, Antal, Ďurišin.
Tréner: Michal Macho
Zostava Barani Banská Bystrica: Kliment (Bojtoš) – Kálus, Zubek, Ondrejka, Lőrincz, Grečmal, Ma. Čunderlík (A), Bíreš, Valko – Belluš (A), Kravčák, Sedliačik – Novák, Mi. Čunderlík, Tomka – Šuna, Žiak, Halabuk – Šuchaň, Križan (C), Jedliček.
Tréner: Rastislav Paľov.