Desiatky lesných, poľných a turistických chodníkov, mnoho stúpaní či klesaní. Toto všetko čaká bežcov už počas najbližšej soboty, 12. augusta v rámci podujatia Bear foot Poľana skyrace 2017. Štart pretekov je naplánovaný na 9.30 hod.

Bežci si budú môcť svoje sily zmerať hneď v dvoch kategóriách. Tou prvou sú jednotlivci, ktorí budú celkovo rozdelení do troch podkategórií. Podkategórie vytvoria muži od 16 do 39 rokov vrátane, muži od 40 rokov a ženy bez rozdielu veku. Počet účastníkov prvej kategórie je limitovaný na 150. Druhej kategórie štafiet sa môžu zúčastniť mužské, ženské či zmiešané dvojčlenné tímy. Podobne ako pri jednotlivcoch, aj v tejto kategórii je počet účastníkov limitovaný, a to na 50 štafiet. Celková dĺžka trate, ktorú bežci absolvujú predstavuje 21 kilometrov.

Preteky odštartujú pri horskom hoteli Poľana a trať bude viesť po žltej trase na Bystré vrátka, odkiaľ bežci ďalej poputujú po zelenej značke cez Vodopád Bystrô späť na Horský hotel Poľana. Odtiaľ budú smerovať po červenej značke ku horárni na Kaľamárke, okolo hradiska a cez lúky sa napoja na modrú značku, kde bude finálne stúpanie cez Vrch Detva na horský hotel Poľana.

Účastníci podujatia budú musieť zvládnuť náročné zbehy, ako aj náročné stúpania spolu s výstupom po rebríkoch na Vodopáde Bystrô. Nakoľko sa Poľana vyznačuje vyšším výskytom medveďa hnedého, budú na trati vyznačené úseky, kde je odporúčané použiť rolničku – zvonček. Rolničku si každý zúčastnení môže kúpiť priamo pred štartom preteku. Viac informácií o podujatí sa môžete dočítať na facebooku.

Do pretekov organizovaných pod Slovenskou Skyrunningovou asociáciou je ešte stále možné sa registrovať.