Divadlá, kiná, koncertné sály a ďalšie kultúrne inštitúcie sa môžu od pondelka opäť (po)otvoriť. Tak rozhodla pandemická komisia. Otvoria sa aj brány banskobystrického Múzea Slovenského národného povstania.

Múzeum SNP bude otvorené denne (okrem pondelka) v čase od 9:00 do 18:00 h. V deň opätovného otvorenia, v stredu 18. novembra, bude vstup do múzea bezplatný.

V parku pri Pamätníku SNP sa však už aj v týchto dňoch môzete zastaviť pri jedinečných fotografiách výstavy Oslobodenie Slovenska, ktoré vás prevedú zásadnými bojovými operáciami pri oslobodzovaní Slovenska. Online verziu tejto výstavy nájdete aj na stránke oslobodenieslovenska.sk.

Fotografia z archívu Múzea SNP zachytáva obyvateľov Banskej Bystrice pri čítaní mobilizačnej vyhlášky v prvých dňoch Povstania. Autor: Ivan Székel

Pri vstupe do interiérov Múzea SNP bude nutné dodržiavať protipandemické opatrenia. Počet návštevníkov v jednom okamihu nesmie presiahnuť koncentráciu jeden návštevník na 15 štvorcových metrov. Pri skupinovom vstupe je povolený počet maximálne 6 návštevníkov  (5 návštevníkov a jeden lektor múzea).