Mladá speváčka a skladateľka, ktorá si okamžite získala uznanie priaznivcov dobrej hudby i nominácie na Radio Head Awards v kategóriách album roka a singel roka Katka Máliková, sa predstaví 18. februára v Banskej Bystrici.

katarina-malikova-photoKatarína Máliková so svojím ansámblom talentovaných hudobníkov príde koncertovať do banskobystrickej Záhrady, kde spolu s hosťami pokrstí album Pustvopol, ktorý label Slnko Records vypredal za necelé dva mesiace a už realizuje druhú dotlač. Koncert sa uskutoční 18. februára so začiatkom o 19-tej hodine.

Je to mladá ambiciózna speváčka, klaviristka a  skladateľka, ktorá tvorí originálne skladby aj aranžmány ľudových piesní. Piesne z albumu Pustvopol tvoria základ repertoáru jej koncertov, avšak rada svoje vystúpenia oživuje o skladby s nádychom rozprávkového šansónu a jazzu.

“Pustvopol ako album je sondou do prírodných, kultúrnych a historických divov jednej zázračnej oblasti. Koncept sa vyvíjal postupne, rodil sa sám od seba, prekvapoval a dral sa na povrch ako autonómna osobnosť – životná, vedomá si svojho potenciálu. Oblasť okolo Pustého Poľa som skúmala skôr intuitívne, cez pocit, esenciu, ktorá z nej vyžaruje, než cez fakty. Nechala som sa unášať a vpíjať do magickej atmosféry a dala som všetko to prostredie na seba pôsobiť. Ukazovalo sa mi to celé postupne, ako aj celý Pustopol, až som nakoniec jedného dňa pochopila, že to bude iné, než sa plánovalo a zájde to ďalej, než sme očakávali,” uvádza svoj album Katarína Mmáliková.

V Málikovej zostave zahrajú: Katarína Turčinová – flauta, píšťalka, fujara, Marek Kľúčik – I. husle, Žaneta Mariňáková – II. husle, tamburína, Janko Tomek – kontrabas, basgitara, Klaudia Kosmeľová – klavír, Ondrej Druga – akordeón, spev a Tomáš Hríbik – bicie, perkusie.

Vstupenky sú v predpredaji na inviton.sk.