banner_RIJENXindl X patrí medzi špičku českej hudobnej scény. Vrámci jeho turné „S kytarou a s lá$kou opěť na Slovensku“ vystúpi aj v Banskej Bystrici.

Jeho klipy na internete dosahujú rekordnú sledovanosť. Bol šesť krát nominovaný na cenu hudobnej akadémie Anděla a z ankety Český Slávik, si odniesol sošku za skokana roka. V roku 2007 zvíťazil s piesňou Mamut v súťaži Česko hledá písničku. V roku 2008 bola jeho pieseň Anděl najhranejšou piesňou na serveri Bandzone.cz a v roku 2009 sa stal klip k piesni Anděl najsledovanejším na českom youtube.

[youtube APefEQLbOcQ 640 390]

Má na konte dva albumy, scenár k filmu Restart, k seriálu Comeback napísal dve piesne, k filmu Vy nám taky šéfe! otextoval a naspieval 4 piesne. Okrem vlastných piesní je autorom piesní aj iných autorov, napríklad zložil hudbu k piesni „Klid, mír a pokora“ od Richarda Mullera. Xindl X vo svojej tvorbe kombinuje prvky hip hop-u, folk-u, jazz-u a blues-u. Ťažiskom jeho piesní sú však texty, založené na osobnej výpovedi, okorenené správnou dávkou zmyslu pre iróniu.

Koncert sa uskutoční vo štvrtok v Klube 77 o 19:00 h.

[youtube uth-OrolPjA 640 390]