Martin Jakubko je späť, s Duklou Banská Bystrica absolvoval prvý tréning. „To, že sa vrátim do Dukly, som bol rozhodnutý už pred piatimi rokmi,“ povedala nová posila červeno-bielych.

To, v čo fanúšikovia Dukly Banská Bystrica dúfali, sa stalo realitou. Martin Jakubko sa po predčasnom ukončení kontraktu s Dinamom Moskva vracia na Slovensko a oblečie červeno-biely dres. „Maťo je človek, ktorý patrí medzi ikony tohto klubu. Dnešným dňom plní to, čo povedal pri odchode, že sa vráti do Dukly Banská Bystrica,“ uviedol prezident klubu Tomáš Geist novú posilu. „Kubo“ ako robustného útočníka prezývajú, potvrdil, že nad inou variantou veľmi nepremýšľal. „Slovo robí chlapa, ja som im dal svoje,“ povedal na brífingu s novinármi a neskôr dodal: „To, že sa vrátim do Dukly, som bol rozhodnutý už pred piatimi rokmi.“

Medzi hráčom a klubom pritom nie je zatiaľ podpísaná žiadna zmluva. Zostáva teda otázne ako dlho Jakubko v klube pobudne. Nateraz to nevedel povedať ani sám hráč. „Všetko bude závisieť od práce môjho manažéra, aj od dohody medzi mnou a klubom. Zatiaľ je jasné, že polroka zostávam v Dukle,“ ozrejmil 31-ročný útočník, ktorý počas pôsobenia na Štiavničkách nastrieľal 25 gólov. Na detailoch zmluvy by sa mali obidve strany dohodnúť v priebehu tohto týždňa.

Hlavným dôvodom návratu je nechuť ďalej pôsobiť v Rusku. „Ak by som už ostal, tak som nechcel ísť preč z Moskvy. S Tomášom Geistom sme boli v kontakte, takže som volil túto variantu,“ povedal Jakubko a dodal: „Chcem byť hlavne doma a doma je pre mňa aj v Bystrici.“ V súvislosti s návratom na Slovensko sa okrem Dukly skloňovali aj ďalšie kluby, najmä Žilina, Slovan, ale aj Prešov. Či dostal od niekoho zo spomínaných  mužstiev konkrétnu ponuku, odmietol Jakubko komentovať.

Zo súčasného kádra pozná z predošlého pôsobenia Petra Boroša, Viktora Pečovského a Michala Pančíka. Martin by rád nadviazal na úspešné roky v červeno-bielom drese. „Bola tu dobrá partia, hrali sme dobrý futbal, budem len rád, keď sa to všetko zopakuje.“ Do tímu prichádza skromne, je si vedomý konkurencie v útoku, kde by radi hrávali aj Hesek, Uškovič, Johancsik, Seye, či mladí Slančík s Laksíkom. Jakubko si chce miesto v základe vybojovať svojimi výkonmi. „Určite mi moje góly spred piatich rokov nezaručujú, že budem hrať, takže budem tvrdo makať, tak ako som makal pred tým.“

Krátko po stretnutí s novinármi nastúpil Martin Jakubko na prvý tréning s novými spoluhráčmi, z ktorého prinášame krátku fotogalériu.