Vyskladaj si vlastnú záhradku je názov nového projektu Stredoslovenského múzea pre malých aj veľkých pestovateľov a výskumníkov, milovníkov prírody.

Máte radi prírodu? Radi získavate nové vedomosti a skúsenosti? Zapojte sa do projektu Vyskladaj si vlastnú záhradku a pomôžte zazelenať nielen svoj domov ale aj svoju školu či voľnú plochu v okolí.  Nechajte sa inšpirovať aromatickou záhradou a aktivitami, ktoré pre vás pripravili pracovníci Stredoslovenského múzea.

Cieľom tejto aktivity je osloviť nielen mladšiu generáciu, ale aj vzdelávacie inštitúcie či seniorské kluby. Stačí zakúpiť si škatuľku s rastlinkou, zasadiť ju, s láskou sa o ňu starať a zaznamenávať si, ako rastie. V zaujímavom a originálnom obale nájdete všetko potrebné na to, aby sa z vás stali úspešní pestovatelia rastlín, ktoré majú pôvod na Slovensku. Či už to bude fazuľka, krásne lúčne kvety alebo liečivá mäta.

„Rozhodli sme sa svojim priaznivcom opäť ponúknuť niečo, čo ich môže naozaj zaujať. Nielenže sa dozvedia praktické informácie o slovenskej prírode, ale sami si ju môžu v pohodlí domova bez problémov vypestovať. Zároveň sa s nami môžu podeliť o svoje malé či veľké pokroky, ktoré pri pestovaní dosiahli. Na našich sociálnych sieťach nájdu informácie o tom, ako sa darí rastlinkám, ktoré si zasadíme aj my v múzeu. Poradíme im tiež, ako sa majú starať o tie svoje,“ hovorí riaditeľ Stredoslovenského múzea Marcel Pecník.

Rastlinky si záujemcovia môžu zakúpiť v Thurzovom a Matejovom dome a Tihányiovskom kaštieli alebo objednať telefonicky na 0940 511 547 či online na obchod@ssmuzeum.sk.

„Spájame do jedného projektu nielen snahu vzdelávať, keďže naše rastlinky nájdu svoje využitie aj v školách, ale aj možnosť urobiť si radosť z každého nového výhonku. Pripravené máme aj rôzne podujatia a aktivity v Tihányiovskom kaštieli, ktoré budú súvisieť práve s týmto naším projektom. Tie sa „naživo“ uskutočnia hneď, ako nám to situácia dovolí, dovtedy v upravenej podobe cez internet a médiá,“ dodáva Marcel Pecník.

Viac informácií nájdete na sociálnych sieťach Stredoslovenského múzea.