Verejné diskusie a iniciatíva Bielej stuhy sú reakciou divadiel na  konanie vedenia Banskobystrického samosprávneho kraja voči Divadlu Štúdio tanca. V novembri sa tak verejnosť dozvie o aktuálnom dianí v divadlách na podujatiach a verejných diskusiách v mestách Bratislava, Zvolen a Banská Bystrica.

Biela stuhaDivadlo Štúdio tanca a Bábkové divadlo na Rázcestí sa v období posledných mesiacov okrem svojej divadelnej práce stali aj aktivistami a hosťami verejných diskusii. Verejné diskusie sa venovali téme tvorby, práce dotknutých divadiel a predovšetkým prekážkam a zásahom zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja do ich činnosti. Zástupcovia divadiel boli prizvaní ako hostia do viacerých verejných diskusii v slovenských mestách: Bratislava – Slovenské národné divadlo a Divadelný ústav, Nitra – festival Divadelná Nitra, Zvolen – Kafé Džezva, Žilina – O.Z. proti korupcii, Banská Bystrica –  Záhrada Centrum nezávislej kultúry.

V novembri sa verejnosť dozvie o aktuálnom dianí v divadlách na podujatiach a verejných diskusiách:

16. november o 19.00 h, A4 – priestor súčasnej kultúry, Karpatská 2, 811 05 Bratislava

Večer bude venovaný tvorbe Divadla Štúdio tanca, ktoré sa na scéne A4-ky uvedie predstavením FROM SIDE OF A MAN FROM SIDE OF A WOMAN.

O 20-tej h, bude večer pokračovať verejnou diskusiou BEZ KULTÚRY NIE SME, ktorej hosťami sú: riaditeľka a choreografka Divadla Štúdio tanca Zuzana Ďuricová Hájková, umelecký šéf Bábkového divadla na Rázcestí a režisér Marián Pecko, člen platformy KU.BA Ľubomír Burgr (štatutárny zástupca A4 – Priestor súčasnej kultúry) a Pavol Frešo – predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Verejnú diskusiu moderuje Mgr. Rastislav Šenkirik, vedúci oddelenia kultúry BSK.

17. november o 19.00 h, Bábkové divadlo na Rázcestí, Skuteckého 14, Banská Bystrica

KONCERT ZA BIELU STUHU: hudobno-diskusná inventúra slobody! Hudobní hostia: Martin a Marek Geišbergovci, Peter Janků. Špeciálny hosť: Ján Orlovský, výkonný riaditeľ Nadácie otvorenej spoločnosti.

18. november o 18.30 h, Festival Víkend atraktívneho divadla, Veľká sála DK ŽSR,Zvolen

Divadlo Štúdio tanca uvedie predstavenie FROM SIDE OF A MAN FROM SIDE OF A WOMAN.

O 20:00 bude večer pokračovať verejnou diskusiou DNI TANCA, KTORÉ SA NEKONALI so šéfom baletu Národného divadla v Brne Máriom Radačovským, riaditeľkou divadla Zuzanou Ďuricovou Hájkovou a zástupcami divadla. Diskusiu moderuje Boris Kršňák.