Prvý odhad hovorí o nutnej investícii 3-tisíc eur, aby bol areál opäť prevádzkyschopný. Športový areál postavený za 71-tisíc eur je podľa Správy športových a telovýchovných zariadení mesta (SŠaTZM) v katastrofálnom stave.

Športový areál pri bývalej ZŠ Okružná je po šiestich rokoch užívania v zdevastovanom stave. Ihrisko postavené v roku 2006 za viac ako 71-tisíc eur má poškodené vonkajšie oplotenie, vnútorné pletivové oplotenie, bežecká dráha a ihrisko s umelým povrchom má prerastený povrch trávnatým porastom, poškodené doskočisko a tartanová dráha je vydutá.

Správa SŠaTZM, ktorá ihrisko prebrala, konštatuje, že ihrisko pri tom bolo využívané iba základnou školou a verejnosť do areálu nemala prístup. Na utorňajšom mestskom zastupiteľstve na katastrofálny stav ihriska upozornil aj poslanec Milan Smädo (nezávislý). Podľa neho je nutné, aby podobné športové areály prešli do správy SŠaTZM a „mali svojho gazdu,“ ktorý sa bude o ne starať. Ináč ich postihne podobný osud ako areál na Okružnej.

Neslávne dopadla v minulosti aj telocvičňa v Rudlovej, ktorá taktiež nemala zodpovednú spravujúcu organizáciu. Momentálne je v nepoužiteľnom stave a vyžaduje rozsiahlu rekonštrukciu.