Program IBU Cupu v Národnom biatlonovom centre v Osrblí vyvrcholil uplynulý víkend sobotnými rýchlostnými pretekmi a nedeľnými stíhacími pretekmi.

Mária Remeňová sa o chlp dostala do stíhačky, Slovenkám nevyšla streľba

Po záverečnom dni voľna sa na Horehroní konali súťaže v druhých šprintoch. Z nich sa opäť dalo kvalifikovať do stíhacích pretekov. Favoritkami ostávali Rusky či Nemky. Stíhačku žien ovládla strelecky bezchybná ruská biatlonistka Anastasia Jegorová.

Najlepšie spomedzi slovenských biatlonistiek skončila Mária Remeňová, ktorá obsadila 60. miesto so stratou +2:51. Do stíhačky sa tak kvalifikovala z posledného možného miesta. V ľahu aj v stoji zaznamenala dve strelecké chyby. „Ja som hlavne veľmi rada za to, že som postúpila do tej stíhačky, pretože so streľbou 2+2 sa nie vždy dá do stíhačky dostať,“ potešila sa Mária Remeňová.

Barbora Horniaková, Barbara Skačanová, Aneta Smerčiaková a Alena Kešeľáková sa umiestnili v rozmedzí 72. a 80. miesta. Slovenkám sa na strelnici nedarilo. Kompletný report sobotných rýchlostných pretekov žien na 7,5 km nájdete na stránke slovenskybiatlon.sk.

Slovenskí mladíci nestačili na konkurenciu v presnosti ani rýchlosti

Druhý šprint čakal aj mužov. Dopadol mimoriadne vyrovnane, keď sa až desiati pretekári dostali do dvadsiatich sekúnd odstupu a dokonca medzi víťazom Nawrathom a strieborným Zobelom bol rozdiel len 0,4 sekundy.

Od mladých Slovákov sa neočakávalo atakovanie stíhačkových pozícii. Cieľom bolo neskončiť v poslednej desiatke. Vymaniť sa z nej ale napokon nepodarilo nikomu. Najbližšie bol k tomu najmladší dorastenec Matej Gregor, no ten sa so štyrmi chybami cez 91. miesto nedostal. O dve priečky nižšie skončil Viliam Kostelník s tromi chybami. Damiánovi Cesnekovi sa nedarilo na strelnici a skončil na 95. priečke. Pavol Štrba sa so štyrmi chybami dostal cez dvoch súperov. Pre všetkých týchto pretekárov išlo o koniec sezóny v medzinárodnom biatlone.

Kompletný report sobotných rýchlostných pretekov mužov na 10 km nájdete na stránke slovenskybiatlon.sk.

V nedeľnej stíhačke šesť chýb Remeňovej, bolo z toho 56. miesto

Bohatý program osrblianskeho IBU Cupu vyvrcholil v nedeľu stíhacími pretekmi. Na štarte bola aj jediná Slovenka.

Nedeľnú stíhačku vyhrala Nemka Anna Wiedelová, ktorá síce raz minula v závere, ale totálne zariskovala rýchlou položkou a práve to jej napokon pomohlo k triumfu. Druhá bola Ukrajinka Kryvonosová a tretia priečka pripadla Nórke Femsteinevikovej.

Mária Remeňová chybovala na štyroch streľbách celkovo šesťkrát a obsadila 56. miesto. Oproti šprintu si tak polepšila o štyri priečky. Zaznamenala 50. bežecký čas a celkovú stratu +5:44. „Bežecky sa mi išlo veľmi dobre. Znova som mala menšie problémy na strelnici, akoby som strácala koncentráciu. Na posledných dvoch streľbách mi dvakrát ušla posledná rana, z čoho som nebola príliš šťastná. Z bežeckého hľadiska som však veľmi rada za to, ako jazdím,“ zhodnotila svoj výkon Mária Remeňová.

Nedeľné stíhacie preteky uzavreli program IBU Cupu v Osrblí.  Kompletný report stíhacích pretekov žien na 10 km nájdete na stránke slovenskybiatlon.sk.