Koncertom a tancom v júni začína a Radvanským jarmokom v septembri skončí tohtoročné Banskobystrické kultúrne leto, ktoré obyvateľom a návštevníkom mesta ponúkne hudbu, tanec, divadlo, rozprávky, poéziu, prehliadky kostolov či potulky mestom.

Hudba pre dva sláky

Otvárací koncert Banskobystrického kultúrneho leta 2024 prinesie jedno z najkrajších nástrojových zoskupení v komornej hudbe – husle a violončelo v interpretácii výnimočných umelcov Andreja Barana (husle) a Michala Haringa (violončelo).

Oba nástroje prinášajú melodické súznenie a ich spolupráca je plná farby a zvukovej plnosti. Hudba pre dva sláky uvádza vzácne diela, v ktorých práve kombinácia týchto dvoch nástrojov vynikne v najlepšom svetle.

Na koncerte odznejú diela vynikajúceho skladateľa Zoltána KodályhoDuo pre husle a violončelo op.7 a melodický Reinhold Glier Huit Morceaux op.39. Obohatením programu bude scénický tanec v podaní Lucie Bielik a Radoslava Piovarčiho.

Koncert Hudba pre dva sláky sa uskutoční vo štvrtok 13. júna o 19.00 h v Robotníckom dome. Vstupné: dospelí 10 €, seniori a študenti 5 €.

Júnový program Banskobystrického kultúrneho leta pokračuje autorským čítaním poézie Ars Poetica Neosoliensis (20. júna o 17.00 h v Cikkerovej sieni radnice) a divadelno hudobným festivalom Mičinský pitvor v piatok 21. júna o 16.30 h na nádvorí pri Barbakáne.

Viac informácií a program Banskobystrického kultúrneho leta 2024 nájdete tu.