Mediálna prestrelka medzi Vladimírom Maňkom a Ľudovítom Kaníkom vyústila do výzvy na diskusný duel. Kandidáti na predsedu samosprávneho kraja sa dohodli na štvrtkovom termíne.

duelDiskusia sa uskutoční vo štvrtok, v budove Akadémie umení na Ulici Jána Kollára 22 na Hornej ulici 95. Začiatok je o 15:00 a prístup budú mať médiá aj verejnosť. Moderátorom bude Richard Dírer so skúsenosťami s politickými diskusiami z televízie TA3 a STV.

Výzvou na duel, s ktorou prišiel súčasný župan Vladimír Maňka (SMER-SD), vyvrcholila argumentačná prestrelka medzi ním a pravicovým kandidátom Ľudovítom Kaníkom. Jadrom sporu je najmä stav Banskobystrického samosprávneho kraja a jeho finančná situácia. Maňka tvrdí, že kraju sa darí a patrí medzi najlepšie hospodáriace na Slovensku. Naopak Kaník argumentuje, že kraj sa zadlžuje a nerozvíja.

Voľby do orgánov vyšších územných celkov budú 9. novembra 2013. Súčasný mandát chce obhájiť Vladimír Maňka s podporou strán SMER-SD, KDH, SMK a SMS. Proti nemu sa postaví Ľudovít Kaník, za ktorého sa postavila koalícia SDKÚ-DS, SaS a Most-Híd. Kandidatúru ohlásil aj Karol Konárik ml. (SNS) a Marián Kotleba (ĽSNS).