Banskobystrická Horská služba v spolupráci s predajňou Hudy Sport a Penziónom Holub Tajov organizuje 1. ročník Tajovského behu. Pozvaní sú všetci priatelia hôr, členovia horskej služby, jej sympatizanti, ako aj rodičia s deťmi – veď beh je pre všetkých.

profil trate Tajovského behu

Preteky sa konajú 4. septembra 2010, pričom štart je naplánovaný na 10.00 h. Závod je rozdelený do troch kategórií: Profi, Klasik a Hoby (pre rodičov s deťmi). Kategória Profi beží dva okruhy t.j. 10 km. Klasik musí zdolať 5 km, teda jeden okruh, a kategória Hoby má trať dlhú približne 1,4 km, počas ktorej musia deti splniť rôzne úlohy, ktoré podporujú rozvoj motoriky. Trať bude vyznačená krikľavo-oranžovými pásikmi, na niektorých je nálepka s názvom pretekov – „Tajovský beh“. Zároveň pripomíname, že každý záujemca, ktorý sa do 22. 08. 2010 stihol prihlásiť cez e-mail , dostane tričko zadarmo.

Štartovné je 5 € a prihlásiť sa môžete aj v deň pretekov, najneskôr do 9.00 h. Pri registrácií cez email uveďte: meno-vek-bydlisko-kategóriu / e-mail: bbhs@bbhs.sk.

1. ročník Tajovského behu by mal vytvoriť pravidelnú tradíciu. Tá by mala okrem spojenia športu so zdravým súperením počas pretekov, slúžiť tiež na propagáciu činnosti Banskobystrickej horskej služby, ktorej hlavným cieľom je preventívne a prvou pomocou pomáhať pri ochrane zdravia a záchrane života u ľudí, ktorí v horskom prostredí trávia svoj čas, či už aktívne športom, alebo pasívne rekreačným pobytom a pohybom. Viac o Banskobystrickej horskej službe, ako aj o 1. ročníku Tajovského behu sa môžete dozvedieť na jej oficiálnej stránke .

Zaujímavé informácie o trati:

štart/cieľ: 521 m n.m.

najnižší bod: 507 m n.m. pri 0,48 km

najvyšší bod: 717 m n.m. pri 3,10 km

stúpanie/klesanie: +223,4 / -232,5 m