Prelom októbra a novembra sa v kinosálach už každoročne vďaka Halloweenu nesie v znamení hororového žánru. Banskobystrické multikino Cinemax si pri tejto príležitosti pripravilo pre svojich návštevníkov Halloween v kine. V programe však nebudú chýbať ani filmové novinky.

Od štvrtka pribudnú do programu banskobystrického multikina Cinemax 4 nové filmy. Linda Hamilton a Arnold Schwarzenegger sa opäť predstavia vo svojich ikonických úlohách v pokračovaní legendárneho Terminátora. Premiéru si odkrúti aj dlho očakávaná československá dráma Amnestie. V americkej dráme Sirota Brooklyn si režisér filmu Edward Norton zahrá aj hlavnú postavu. Priaznivcov tvrdšej muziky poteší Artmax koncert kapely Slayer. Hororoví nadšenci sa môžu tešiť na Halloween v kine, v rámci ktorého sa budú premietať filmy To – Kapitola 2, Annabelle 3 a Kliatba kvíliacej ženy.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

Terminátor: Temný osud

Linda Hamilton ako Sarah Connorová a Arnold Schwarzenegger ako Terminátor T-800 sa vracajú vo svojich ikonických úlohách. Pod filmom, ktorý priamo nadväzuje na prvé dve časti, sú podpísaní James Cameron a Tim Miller, ktorý režíroval skvelého Deadpoola.

Amnestie

Film Amnestie sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou, venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali široké amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta. Snímka vzniká v dielni produkčnej spoločnosti Azyl Production v koprodukcii s RTVS, HomeMedia Production a českou produkčnou spoločnosťou Endorfilm.

Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom, scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Sirota Brooklyn

Skvelý Edward Norton, ktorý režíroval, napísal, ale aj produkoval film Sirota Brooklyn, si v ňom zahrá aj hlavnú postavu – osamelého súkromného detektíva s Tourettovým syndrómom. Ten sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu (Bruce Willis) len za pomoci nejasných stôp a svojej jedinečnej pamäte. Postupne odkrýva prísne strážené tajomstvá, ktoré udržujú osud mesta New York v päťdesiatych rokoch v rovnováhe. Pri pátraní sa dostáva do kontaktu s násilníkmi, korupciou a najnebezpečnejším človekom v meste, len aby sa dopátral k pravde a zachránil ženu, na ktorej mu záleží.

Slayer: The Repentless Killogy – Artmax koncert

V stredu, 6. novembra o 20:00 h

Slayer! Takmer štyri dekády na scéne, nespochybniteľný status kráľa thrash metalu, kultová kapela s nekonečným zástupom verných priaznivcov.

Aktuálna štvorica hudobníkov – Tom Araya, Kerry King, Gary Holt a Paul Bostaph – má svoje miesto v histórii metalu isté. Na záver svojej veľkolepej kariéry chystajú Slayer ešte poslednú ofenzívu na veľké plátno s koncertným snímkom Slayer: The Repentless Killogy.

Záznamu nekompromisného koncertu, nasnímaného v Los Angeles 5. augusta 2017 bude predchádzať krátky hororový príbeh. Krátky film a celý koncert Slayer: The Repentless Killogy zažijú diváci v kinách po celom svete iba 6. novembra 2019!

Halloween v kine

Vychutnajte si Halloween v kine. Počas víkendu od 31.10. do 2.11. sme pre vás banskobystrické multikino Cinemax pripravilo projekciu troch skvelých hororov.

To – Kapitola 2

Vo štvrtok, 31. októbra o 20:30 h

Do mesta Derry sa vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Mike je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu a prekonať svoj najsilnejší strach – čeliť klaunovi.

Pre prvých 30tich divákov, ktorí si kúpia vstupenky online máme pripravené zberateľské ponožky k filmu TO.

Annabelle 3

V piatok, 1. novembra o 20:30 h

Démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci sú pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judi, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky.

Kliatba kvíliacej ženy

V sobotu, 2. novembra o 20:30 h

La Llorona. Plačúca žena. Desivý prízrak chytený medzi nebom a peklom s hrozným osudom spečateným vlastnou rukou. Už len zmienka jej mena desí po svete celé generácie. Počas života v záchvate žiarlivosti utopila svoje deti, no vzápätí sa za nimi so žalostným plačom vrhla do rozbúrenej rieky. Teraz plače naveky. Jej slzy sú smrteľné a kto v noci začuje jej volanie smrti, je zatratený. La Llorona sa zakráda tmou a loví deti v zúfalom pokuse nahradiť vlastné. Stáročiami sa jej nenásytná túžba stáva čoraz väčšou… a jej metódy čoraz desivejšími. Vystríhajte sa pred jej chladným kvílením…

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.