Cinemax Banská Bystrica v závere októbra rozširuje svoj program o ďalšie filmové novinky, ktoré si môžete pozrieť od štvrtka. Okrem ich prehľadu vám opäť prinášame aj súťaž o dve vstupenky do bystrického multikina.

Vo štvrtok 27. októbra sa v bystrickom Cinemaxe dočkajú premiéry štyri nové snímky. V závere októbra nemôže chýbať ďalší nový horor, tentokrát pôjde o Diablovu korisť. Dávku humoru prinesie francúzska komédia Klamár na plný úväzok. Medzi filmovými novinkami nájdeme aj rodinnú komédiu Krokodíl Lyle. Z Česka prichádza na plátna kinosál rozprávka Princ mamáčik. Banskobystrické multikino pripravilo na víkend Detské kino s animovanou Rodinou Addamsovcov 2. Na sobotu 29. októbra sú naplánované aj dve premietania koncertu svetoznámej kapely Coldplay.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

DIABLOVA KORISŤ

Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla.

Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti.

KLAMÁR NA PLNÝ ÚVÄZOK

Jérôme je nenapraviteľný klamár. Jeho rodina ani kamaráti už neznesú jeho každodenné výmysly a snažia sa mu dohovoriť. Jérôme však nepočúva, čo mu hovoria. Zaplieta sa do lží čoraz viac, až kým ho nezasiahne kliatba a jeho klamstvá sa začnú stávať skutočnosťou. A vtedy začne ozajstná nočná mora.

KROKODÍL LYLE

Keď sa rodina Primmovcov presťahuje do New Yorku, ich malý syn Josh sa snaží zvyknúť si na novú školu a nových priateľov. Všetko sa zmení, keď v podkroví svojho domu objaví spievajúceho krokodíla, ktorý miluje kúpele, kaviár a dobrú hudbu. Josh sa so spievajúcim krokodílom veľmi rýchlo spriatelí, ale keď sa objaví zlý sused pán Grumps, existencia krokodíla Lyleho je ohrozená. Pre záchranu Lyleho sa rodina Primmovcov musí spojiť s jeho charizmatickým majiteľom Hectorom a ukázať svetu, že rodina môže vzniknúť na najneočakávanejších miestach a na veľkom spievajúcom krokodílovi nie je nič zlé.

PRINC MAMÁČIK

Veselá rozprávka ako zo života.

Filmová rozprávka Jana Budařa o princovi, ktorý musí dospieť v kráľa. Rozmaznaný princ Ludvík je nútený vydať sa do sveta, aby na svojej dobrodružnej ceste zistil, ako vyzerá skutočný život za stenami jeho prepychového zámku. V úlohe kráľovnej a Ludvíkovej milujúcej mamičky sa pred kameru takmer po tridsiatich rokoch vrátila predstaviteľka legendárnej Arabely, slovenská herečka Jana Nagyová. Ludvíkovho otca, prísneho kráľa Radomila, si zase zahral Martin Huba.

Film je srdcovým projektom Jana Budařa, ktorý napísal knižnú predlohu aj scenár, rozprávku zároveň režíruje a tiež v nej hrá titulnú postavu postaršieho princa. V ďalších úlohách sa predstavia Ondřej Vetchý, Bolek Polívka či Veronika Kubařová. Princ Ludvík Otomar Karel XII., zrodený Vznešený, má veľmi blízko k svojej milujúcej mamičke, kráľovnej Ľudmile. Lenže Ludvík je už tak trochu „prerastený“ princ, má 39 rokov. Bojí sa skoro všetkého, do ženenia sa veľmi nehrnie a väčšinu života trávi pofľakovaním sa po prepychovom zámku a priľahlých zverniciach.

Múdry kráľ Radomil mu preto na narodeniny pripraví nečakaný darček – princ sa jedného rána prebudí v lese v obyčajných šatách a v sprievode drsného rytiera Hudrovala sa má vydať do sveta, aby zistil, o čom je život a možno konečne aj dospel. Na jeho veľkej dobrodružnej ceste ho čakajú zážitky, o ktorých doteraz čítal len v knihách. Stretne sa s mocným čarodejníkom, zlými čarodejnicami, duchom i samotnou pani Smrťou. A možno nájde aj lásku svojho života… Čo na to všetko povie milovaná mamička? A bude kráľovský otec s jeho „výkonom“ spokojný?

RODINA ADDAMSOVCOV 2 – Detské kino

v sobotu 29. a nedeľu 30. októbra, oba dni o 16.00 h

Cinemax Banská Bystrica pripravil pre svojich návštevníkov špeciálnu akciu. Vstupenky na predpremiéru Rodiny Addamsovcov 2 v rámci Detského kina si môžete kúpiť za zníženú cenu 4 €. Zároveň si budete môcť zakúpiť Halloweenske pribináčik kombo.

Najobľúbenejšia strašidelná rodinka sa vracia na plátna kín! Morticia a Gomez s istým znepokojením sledujú ako ich deti dospievajú a začínajú sa vyhýbať rodinným večeriam a ďalším spoločným aktivitám. Preto sa rozhodnú upevniť rodinné putá a vyraziť na poslednú strašnú rodinnú dovolenku. Naložia teda dcéru Wednesday, syna Pugsleyho, strýka Festera a ostatných členov rodiny do veľkého karavanu a vydajú sa na ďalekú cestu naprieč Amerikou, aby sa opäť zblížili a zažili nové vzrušujúce dobrodružstvá. Mohlo by sa na tom niečo pokaziť?

COLDPLAY – MUSIC OF THE SPHERES WORLD TOUR 2023 – Artmax koncert

v sobotu 29. októbra o 16.30 h a 20.00 h

Zažite ohromujúci zážitok zo svetového turné Coldplay Music Of The Spheres vo vašom kine počas veľkolepej globálnej udalosti – spektakulárny priamy prenos vypredaného koncertu zo štadiónu River Plate v Buenos Aires!

Táto koncertná tour žne nadšené recenzie od fanúšikov i kritikov. The Guardian ju označil za „skutočne ohromujúcu“. New York Post ju popisuje ako „noc, kedy sa budú písať dejiny“ a Glasgow Evening Times ju vyhlasuje za „najväčšiu show na Zemi“.

Coldplay si tak môžete užiť na veľkej obrazovke v priamom prenose priamo z Argentíny. Budete počuť legendárne hity ako Yellow, The Scientist, Fix You, Viva La Vida, A Sky Full Of Stars a My Universe na štadióne plnom svetiel, laserov, ohňostrojov a LED náramkov – to všetko dohromady robí z koncertov Coldplay taký radostný zážitok. Skvelo natočené celovečerné vystúpenie režíruje uznávaný režisér Paul Dugdale, držiteľ ceny BAFTA a nominácií Grammy.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.

Súťaž o dve vstupenky do multikina Cinemax

Pre všetkých filmových nadšencov sme opäť pripravili súťaž o dve voľné vstupenky do multikina Cinemax, ktoré získa jeden vyžrebovaný výherca/výherkyňa. Do súťaže sa môžete zapojiť do štvrtka 27. októbra 2022 (do polnoci) na Facebooku BBonline.sk.