Historický boj o titul mení všetkých Bystričanov na fanúšikov hokeja. Kapacita zimného štadióna tomu zďaleka nestačí, a tak si podobne ako pri hokejových šampionátoch, budú môcť obyvatelia mesta vychutnať atmosféru historických zápasov spoločne na Námestí SNP.

Hokejova funarena Banska Bystrica, 9.5.2014
Minulý rok na námestí Bystričania fandili slovenskej reprezentácii.

Niekoľko stoviek lístkov, ktoré vedenie klubu v stredu ráno pustilo do predaja sa minulo v priebehu niekoľkých minút napriek navýšeniu cien vstupeniek. Vedenie mesta Banská Bystrica sa pre veľký záujem o historicky prvé vystúpenie banskobystrického hokejového klubu HC ’05 v boji o majstrovský titul rozhodlo umiestniť na Námestie SNP veľkoplošnú obrazovku.

Fanúšikovia ľadového hokeja tak budú mať možnosť sledovať priamy prenos štvrtkového a sobotňajšieho zápasu našich Baranov proti košickým hokejistom. „Sme veľmi radi, že v našom meste vypukla hokejová eufória a všetci, malí či veľkí Banskobystričania, povzbudzujú našich chlapcov. Citlivo vnímame aj enormný záujem o vstupenky na finálové zápasy, ktoré je veľmi ťažké zohnať. Veríme, že fanúšikov potešíme a spoločne prídu na námestie povzbudiť našich Baranov na ceste za titulom,“ uviedol primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Vysielať na Námestí SNP sa tak bude štvrtkový zápas (9.4.) z Košíc so začiatkom o 19.30 h a tiež sobotňajší domáci zápas (11.4.) od 17.00 h.